گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۶:۳۹ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۴

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان با یادآوری مستعد بودن این حوزه برای سرمایه گذاری مدعی شد که فقط طی سه ماه اخیر ۱۲۰ فرصت سرمایه گذاری به منظور افزایش ارزش افزوده موقوفه های استان و ایجاد اشتغال پایدار شناسایی شده است.

به گزارش اقتصاد شمال حجت الاسلام روح الله سلیمانی فرد  در نشست خبری اظهار داشت: بیشتر فرصت های سرمایه گذاری در موقوفه های استان گلستان مرتبط با بخش های کشاورزی و گردشگری است.
به گفته وی معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری در موقوفه های استان گلستان در نمایشگاه وقف کشوری که امسال به میزبانی تهران برگزار می شود، انجام خواهد شد.
سلیمانی فرد همچنین به رویکرد جدید اداره اوقاف استان گلستان موضوع ایجاد اشتغال برای جوانان اشاره کرد و مدعی شد امسال ۴۰۰ شغل ایجاد شده در سامانه رصد ثبت شده و افزایش آن به هزار نفر تا پایان سال هدف گذاری شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان به آغاز امکان سنجی سرمایه گذاری در ۱۲۰ قطعه زمین موقوفه کشاورزی با همکاری معاونت باغبانی جهادکشاورزی برای کشت گیاهان دارویی و ایجاد باغ های مثمر در سطح استان نیز اشاره کرد و گفت: همچنین عقد تفاهم نامه با مسوولان پارک های علم و فناوری، دانشگاه گلستان و آزاد اسلامی برای اجرای طرح های دانش بنیان در توسعه اهداف استان هدف گذاری شده است.
وی اظهار کرد: تبدیل ۴۰۰ خانه دارای عرصه و اعیان وقف شده در شهر گرگان به کارگاه اشتغال زودبازده برای نخبه های دانشگاهی و ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ایجاد ارزش افزوده در موقوفه های گلستان دیگر اهداف برنامه ریزی شده است.
استان گلستان ۵ هزار موقوفه و ۶۴ هزار رقبه دارد که حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد آنها با نیت اطعام دهی و عزاداری ابا عبدالله حسین (ع) است.

print

پاسخی بگذارید