تاریخ: ۲۳:۳۳ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
بیش از ۲۷ هزار قطعه ماهی مولد در کیاشهر صید شد

رئیس اداره شیلات آستانه اشرفیه گفت: ۲۷ هزار و ۱۶۰ قطعه از ماهی مولد استخوانی در بخش بندرکیاشهر از توابع این شهرستان صید شده است.

به گزارش اقتصاد شمال ،حسن قاسمپور  با بیان اینکه طرح صید ماهیان مولد (استخوانی و غضروفی ) از بیست و ششم اسفندماه سال گذشته در یک کیلومتر از مسیر رودخانه سفیدرود بخش بندرکیاشهر آغاز شد، ادامه داد: از این میزان ماهی مولد استخوانی صیدشده، ۲۰ هزار و ۱۹۱ قطعه نر و شش هزار و ۹۶۹ قطعه ماده بوده که برای تکثیر به مراکز تکثیر و بازسازی ذخائر استان ارسال شده ، ضمن آنکه هنوز ماهی مولد غضروفی در این منطقه صید نشده است.
وی با اشاره به ادامه صید ماهیان مولد استخوانی و غضروفی افزود: بارندگی های شدید ، بالا آمدن آب رودخانه و گل آلود بودن آب از عوامل مهمی است که شرایط اجرای این طرح را برای صیادان منطقه سخت کرده است.
قاسمپور یادآور شد: تعداد ۳۰ نفر از صیادان دو شرکت صیادان بوجاق و لوتکه سواران بندرکیاشهر در زمینه اجرای طرح صید ماهیان استخوانی و غضروفی با اداره شیلات همکاری دارند.
وی بازسازی ذخائر دریایی و رودخانه ای را از اهداف اجرای این طرح عنوان و اضافه کرد: رودخانه سفیدرود به عنوان مهمترین مکان جهت تکثیر ماهیان استخوانی و خاویاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و پس از اجرای طرح صید ماهیان مولد و تکثیر انها در مراکز تکثیر و بازسازی ، همه ساله رها سازی بچه ماهی در این شهرستان توسط اداره شیلات انجام می شود.
آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر در ۳۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و حدود ۲۵ کیلومتر از مسیر رودخانه سفیدرود از این شهرستان عبور می کند.

ایرنا

print

پاسخی بگذارید