15 واحد صنعتی گیلان تسهیلات ضمانت نامه دریافت می کنند

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان گفت: امسال 15 واحد صنعتی استان مشمول دریافت تسهیلات صندوق ضمانت نامه تا سقف 30 میلیارد ریال شده اند.

به گزارش اقتصاد شمال ،احمدعلی شهیدی  با اشاره به برنامه های حمایتی از صنعت گران افزود: تمامی واحدهای کوچک زیر 50 نفر در داخل و خارج از شهرک ها و نواحی صنعتی که مجوز صنایع و معادن و صنایع تبدیلی جهاد داشته باشند، می توانند تا سقف 30 میلیارد ریال از این تسهیلات استفاده کنند.
وی نداشتن چک برگشتی و معوقات بانکی را از دیگر شرایط برای دریافت تسهیلات صندوق ضمانت عنوان کرد و ادامه داد: از سوی صندوق ضمانت تا 70 درصد اصل و سود در مناطق توسعه یافته و 85 درصد اصل و سود در مناطق توسعه نیافته ضمانت نامه تا سقف 30 میلیارد ریال صادر می شود و تا کنون برای 10 واحد صنعتی در استان این کار انجام شده و برای پنج واحد صنعتی در مراحل پایانی است.
شهیدی درباره دیگر ضمانت نامه های این صندوق گفت: ضمانت پرداخت سود و عوارض گمرکی، ضمانت ترانزیت کالا ، ترخیص موقت کالا ، شرکت در مناقصه و مزایده و ضمانت نامه حسن انجام کار از دیگر اقدامات صندوق حمایت از صنایع کوچک است.
وی با اشاره به تسهیلات حمایتی شرکت شرکت های صنعتی گیلان تصریح کرد: اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی از محل وجوه اداره شده کمک های فنی ، اعتباری و نوسازی صنایع ، معرفی این واحد ها به بانک های عامل ، معرفی به صندوق ضمانت از سرمایه گذاری های کوچک برای واحدهایی که مشکل وثیقه برای دریافت تسهیلات دارند از جمله این طرح های حمایتی است.
شهیدی همچنین به امضای تفاهم نامه ای با بیمه ایران اشاره و اضافه کرد: طبق این تفاهم نامه بسته حمایتی در راستای افزایش همکاری و ترویج فرهنگ بیمه، حمایت از صنایع کوچک و متوسط و بهره برداری این صنایع از مزایای بیمه در نظر گرفته شده است.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان اضافه کرد: با انعقاد این تفاهم نامه صنایع کوچک با ریسک کار بالا می توانند تا 70 درصد بیمه درمان ، خسارت و حوادث را تحت پوشش قرار دهند که این امر از سوی واحد های صنعتی با استقبال زیادی روبرو شده است.
شرکت شهرک های صنعتی گیلان در حال حاضر دارای 36 موقعیت و عرصه صنعتی مصوب است که 33 موقعیت آن در دست بهره برداریست؛ یک هزار و 761 هکتار مساحت اراضی در اختیار شرکت شهرک های صنعتی گیلان می باشد که از این میزان، یک هزار و 319 هکتار آن فاز عملیاتی، 517 هکتار مساحت اراضی واگذار شده و 869 هکتار مساحت اراضی صنعتی قابل واگذاری است.
بیش از سه هزار و یکصد واحد صنعتی فعال اعم از داخل و یا خارج از شهرک ها و نواحی صنعتی در استان وجود دارد.

منبع:ایرنا

print

پاسخی بگذارید

*

code