گروه: ورزشی
تاریخ: ۲۳:۴۲ :: ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
هادی‌پور قهرمان مسابقات تکواندو بین المللی اردن شد

آرمین هادی پور تکواندوکار گیلانی مقام قهرمانی و مدال طلای هفتمین دوره مسابقات بین المللی الحسن اردن را کسب کرد.

رئیس هیات تکواندو استان گیلان روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آرمین هادی‌پور یکی از سه نماینده کشورمان در رقابت های بین المللی الحسن اردن در وزن ۵۸- کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت که در نهایت با اقتدار همه رقبایش را شکست داد و مقام قهرمانی را تصاحب کرد.

محسن سترگی افزود: تکواندوکار شایسته و ملی پوش گیلانی ابتدا به مصاف نماینده اردن رفت و پیش از زمان قانونی و در پایان راند دوم این هوگوپوش را با نتیجه ۲۵ بر یک شکست داد و در ادامه نماینده عمان را با نتیجه ۲۸ بر هشت مغلوب کرد.

وی ادامه داد: هادی پور در ادامه مسابقات بین المللی جام الحسن اردن و در مرحله نیمه نهایی برابر تکواندوکاری از پاکستان قرار گرفت که این حریفش را نیز با اقتدار و در پایان راند دوم با نتیجه ۲۷ بر سه مغلوب کرد و راهی فینال شد.

وی بیان کرد: این تکواندوکار شایسته گیلانی که یکی از امیدهای این استان برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ محسوب می شود، در فینال نیز باید با نماینده تایلند مبارزه می‌کرد که با انصراف این تکواندوکار، برنده اعلام شد و عنوان قهرمانی و مدال طلای این مسابقات را کسب کرد.

تیم ملی تکواندو ایران که با سه نماینده در هفتمین دوره تورنمنت بین المللی جام الحسن اردن حضور داشت در نهایت با کسب یک مدال طلا و دو مدال نقره به کار خود پایان داد که تنها مدال طلای ایران را هادی پور کسب کرد. هفتمین دوره تورنمنت بین المللی تکواندو جام الحسن در رده سنی بزرگسالان در امان اردن برگزار شد ؛ این رقابت‌ها G۱ بود و به نفر اول ۱۰ امتیاز، نفر دوم شش امتیاز و نفرات سوم ۳.۶۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ و کسب سهمیه المپیک تعلق گرفت.

آرمین هادی پور متولد ۱۳۷۳ شهرستان رشت است و تاکنون مقام‌های زیادی را در رشته تکواندو کسب کرده که می‌توان به کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ انگلیس، مدال طلای گرند پری انگلیس، مدال طلای المپیک آزمایشی ریو، مدال نقره قهرمانی جهان، دو مدال قهرمانی آسیا (یک مدال طلا و دیگری برنز که مدال طلا برای اولین بار در تاریخ تکواندو ایران به دست آمده)، سه مدال طلا یونیورسیاد، یک مدال نقره جام جهانی، یک مدال نقره گرند پری، مدال طلای گرند اسلم، مدال نقره گرند پری روسیه و مدال طلای جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۹ آسیا اشاره کرد.

print

پاسخی بگذارید