تاریخ: ۲۳:۳۲ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۶

معاون اول قوه قضاییه گفت: برخورد با گران‌فروشان و دست‌اندازان به بیت‌المال باید بازدارنده باشد.

سرویس سیاسی اقتصاد گستر شمال،حجت الاسلام محسنی اژه ای روز شنبه در حاشیه مراسم معارفه رئیس کل دادگستری گیلان در رشت افزود: دشمن فشار اصلی را بر معیشت مردم و اقتصاد کشور وارد آورده و اگر کسانی خواسته یا ناخواسته، با احتکار ، گران‌فروشی ، دست اندازی به بیت  المال و یا دور زدن قانون در زمین دشمن بازی کرده و فشار را بر مردم زیاد کنند؛ باید با اینان به شدت برخورد کرد به نحوی که بازدارنده باشد.

وی خاطرنشان کرد:  قوه قضاییه به جد مصمم است با همه  مفسدان اقتصادی و غیر اقتصادی برخورد کند و انتظار داریم رسانه ها نیز در جهت تبیین مسئله کمک کنند تا بازدارندگی بیشتری در این بخش شاهد باشیم.

حجت الاسلام اژه ای ادامه داد: از برخی افراد متناسب با جرم وثیقه ای گفته می شود که تا زمان رسیدگی به اتهامشان وقتی از زندان  آزاد می شوند، ممکن است از کشور خارج شوند که الزاما نمی توان نام آن را فرار گذاشت و البته امکان دارد برخی ها فرار نیز کرده باشند .

وی اضافه کرد: برخی از این متهمان ممکن است از زندان به  خارج از کشور بروند که چه به صورت قانونی و یا غیرقانونی اگر بر نگردند، به ضرر خودشان است چرا که  صرفنظر از اینکه امکان دارد وثیقه‌شان ضبط و حکمی برای آنان صادر شود، چون در دادگاه برای دفاع از خودشان حضور ندارند، ضرر می کنند از این رو به نفعشان است که برگردند و از خودشان دفاع کنند.

امروز در مراسمی با حضور معاون اول قوه قضاییه، حجت‌الاسلام‌ حمزه خلیلی به عنوان رئیس کل جدید دادگستری گیلان معرفی شد.

ایرنا

print

پاسخی بگذارید