تاریخ: 16:27 :: 2019/12/02
برگزاری دوره آموزشی مبارزه با فساد در نیروگاه نکا

دوره آموزشی ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد در نیروگاه نکا برگزار شد.

 

به منظور آشنایی کارکنان با روشهای مقابله با پدیده شوم فساد در نظام اداری و راهکارهای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی آن، دوره آموزشی ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد در نیروگاه شهیدسلیمی نکا برگزار شد.

در این دوره که جمع زیادی از کارکنان شرکت حضور داشتند، دکتر عباسعلی طالبی ضمن بیان تعاریف و مفاهیم فساد اداری، به تشریح و تبیین انواع فساد، پیامدهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فساد، کانونها و عوامل بروز فساد، راهکارهای پیشگیری و تدابیر لازم برای ارتقاء سلامت نظام اداری پرداخت.

این عضو هیئت علمی دانشگاه از پاسخگویی، شفافیت، یکپارچگی و سلامت به عنوان عوامل اساسی ریشه کنی فساد اداری نام برد و گفت: با ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیری، افزایش آگاهی مردم از تصمیمات و ساز و کارهای داخلی دولت، استفاده از قدرت عموم برای تأمین منافع عمومی میتوان بساط فساد را از نظام اداری جمع کرد.

وی همچنین سلامت را مقدم بر مبارزه با فساد دانست و افزود: سلامت عنصر و محور برجسته مبارزه با فساد است و در واقع قبل از اینکه به دنبال طرح‌هایی برای مبارزه با فساد باشیم، بهتر است در مسیر سلامت نظام اداری جامعه حرکت کنیم و گروه‌ها و بخش‌های مختلف برای پیشگیری و مبارزه با شکل‌گیری فساد را گرد آوریم.

طالبی همچنین به برخی از مصادیق فساد اداری اشاره کرد و پیرامون وضعیت راهبردی و جهت گیری نظام اداری برای مبارزه با فساد و اقدامات صورت گرفته برای تدوین لایحه پیشگیری از فساد و ارتقای سلامت نظام اداری در کشور مطالبی بیان داشت.

print

پاسخی بگذارید