استاندار گیلان
واحدهای صنعتی برای طرح های توسعه ای خود تسهیلات می گیرند

نماینده عالی دولت در گیلان استفاده حداکثری از ظرفیت واحدهای فعال تولیدی را سیاست و رویکرد راهبردی استان عنوان و بیان کرد: برای حمایت از کارآفرینان برای تکمیل و توسعه واحدهای صنعتی تسهیلات بانکی پرداخت می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع روز چهارشنبه پس از بازدید از چهار پروژه جهش تولید در شهر صنعتی رشت با اشاره به تعریف ۹۲  عنوان پروژه جهش تولید در گیلان و پیش بینی ایجاد بالغ بر چهار هزار اشتغال جدید از این محل اظهار داشت: در راستای حمایت از کارآفرینان و فعالان این واحدها، یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی و تأمین شده و مجوزهای لازم برای پرداخت این تسهیلات صادر و به بانک های عامل معرفی می شوند.

استاندار گیلان اضافه کرد: به سبب مزیت برخی واحدهای تولیدی استان متناسب با شرایط اقلیمی، بازار مصرف و مواد اولیه این سیاست را دنبال کردیم تا طرح های توسعه ای استمرار داشته باشند و بخشی از پروژه های جهش تولید نیز همین طرح های توسعه ای هستند.

دکتر زارع افزود: مزیت نسبی واحدهای تولیدی فعال استان ازجمله مولفه‌های تاثیرگذار در شناسایی این طرح‌ها برای حمایت از طریق تسهیلات تکمیلی مرتبط با پروژه‌های جهش تولید است و امید است اجرای آنها بر اساس تقویم زمان‌بندی پیش برود.

استاندار گیلان به همراه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار از روند تکمیل چهار پروژه جهش تولید شامل یک واحد تولیدی انواع صفحه و ورق پلی اتیلن و PVC با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، طرح توسعه یک واحد تولید انواع آرد، کیک و کلوچه با پیشرفت ۶۰ درصد، واحد تولید کیسه های پروپیلن بافته شده و منسوجات با  ۷۵ درصد پیشرفت و انواع دستکش خانگی، صنعتی و روکشدار با پیشرفت ۶۵ درصد بازدید کرد.

print

پاسخی بگذارید