تاریخ: ۲۳:۱۵ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۰

فرماندار لاهیجان گفت: با اختصاص ۵۰میلیارد ریال اعتبار در سفر رئیس جمهوری به سالن ورزشی طبقاتی این شهرستان، روند ساخت این سالن سرعت بیشتری می گیرد.

به گزارش اقتصاد شمال ،سید اسماعیل میرغضنفری افزود: سالن ورزشی طبقاتی ورزشی لاهیجان با ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی، به عنوان بزرگترین سالن ورزشی استان گیلان و یکی از مهمترین طرح عمرانی در حال ساخت این شهرستان است و ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی اظهار داشت: این سالن در سه طبقه و به مساحت سه هزار و ۲۰۰متر مربع در حال ساخت است که اخیرا با انعقاد قرارداد جدید و اختصاص مبلغی قابل توجه، سرعت بیشتری به ساخت آن داده شده بود .
وی خاطرنشان کرد: ساخت این طرح که بزرگترین سالن ورزشی در حال ساخت استان گیلان محسوب می شود از سال ۸۵ شروع و تاکنون ۴۰میلیارد و ۷۶۸میلیون ریال برای ساخت آن هزینه شده و پیش بینی می شود که در هفته دولت سال آینده به بهره برداری برسد.
فرماندار لاهیجان یادآورشد: اوایل بهمن ماه سال جاری توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور و اداره کل ورزش و جوانان گیلان قراردادی به مبلغ ۴۵میلیارد ریال با پیمانکار جدید بسته شد و از آن زمان پیمانکار با سرعت در حال انجام کار است .
وی تصریح کرد: این سالن ورزشی که با هدف ساماندهی انواع رشته های ورزشی غیر از رشته های آبی شهرستان لاهیجان در حال احداث است؛ از پیشرفت فیزیکی خوبی طی سال جاری برخوردار است.
چند طرح بزرگ عمرانی در لاهیجان از جمله سالن طبقاتی ، مجتمع فرهنگی ، پل روگذر میدان گیل ، جاده بازکیاگوراب به سیاهکل و طرح فاضلاب از طرح های در حال ساخت و مهم این شهرستان هستند که قرار است با اختصاص اعتبارات مورد نیاز به تکمیل شدن این طرح ها اقدام شود.
لاهیجان در شرق استان گیلان واقع شده و ۱۶۷ هزار و ۵۴۴ نفر جمعیت دارد؛ هشت هزار ورزشکار زن و مرد نیز در این شهرستان تحت پوشش بیمه ورزشی هستند.

ایرنا

print

پاسخی بگذارید