تاریخ: ۲:۵۲ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۶

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر، 274 طرح اشتغال فراگیر و روستایی با حضور استاندار گیلان به طور همزمان در شهرستان سیاهکل افتتاح شد.

به گزارش اقتصاد شمال ،مصطفی سالاری استاندار گیلان روز دوشنبه در آئین افتتاح طرح های اشتغال فراگیر و روستایی با اشاره به اینکه امسال 75 پروژه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان سیاهکل مورد افتتاح قرار می گیرد، افزود: در کنار طرح های عمران و توسعه روستایی و طرح های خدماتی که دستگاه های دولتی ارائه کرده اند، پروژه های خوبی با سرمایه گذاری و همت مردم به ثمر رسیده است.
وی با تاکید بر اینکه نیازمند توسعه فعالیت هایی هستیم که ریشه در توانمندی شهرستان ها و مردمان آن ها دارد، عنوان کرد: باید استعدادها و مهارت های موجود را تبدیل به درآمد کنیم و با این کار، آمار اشتغال نیز در شهرستان ها افزایش می یابد.
سالاری ایجاد سیستم پشتیبان برای مدیریت متمرکز و کمک به توسعه واحدهای خرد که به صورت مجزا فعالیت می کنند را ضروری دانست و گفت: افراد توانمند در بخش خصوصی می توانند به عنوان مدیریت پشتیبان ورود کنند و با این کار انحراف از تسهیلات نیز کاهش پیدا می کند.
وی برندسازی را یکی دیگر از مزایای ایجاد سیستم متمرکز برای مدیریت واحدهای خرد و پراکنده معرفی کرد و یادآور شد: به این ترتیب، فروش محصولات نیز با سودآوری بیشتری همراه می شود.
استاندار گیلان با اشاره به اهمیت آموزش و نظارت در ارتقاء کیفیت کار واحدهای خرد تصریح کرد: آمادگی داریم حمایت های لازم را انجام دهیم تا شاهد توسعه هرچه بیشتر این قبیل واحدها باشیم.
در این سفر 274 طرح اشتغال فراگیر و روستایی با اعتبار 182 میلیارد و 750 میلیون ریال به طور همزمان افتتاح شد؛ این طرح ها در زمینه های مختلفی از جمله قالی بافی، فرش بافی، صنایع دستی، پرورش دام و طیور، زنبورداری، پرورش ماهیان سردابی و گرم آبی، پرورش گل و گیاه و پرورش گیاهان دارویی هستند و زمینه اشتغال 390 نفر را فراهم کرده اند.
همچنین استاندار گیلان امروز چند پروژه را در حوزه بهسازی و آسفالت راه های روستایی در سیاهکل افتتاح کرد که از جمله آنها آسفالت روستای خرارود به طول 15 کیلومتر و با اعتبار 32 میلیارد و 850 میلیون ریال اجرا و به مرحله بهره برداری رسید.
بهره برداری از پروژه تقویت و توسعه شبکه برق این شهرستان با اعتبار 14 میلیارد و 895 میلیون ریال نیز در سفر استاندار گیلان انجام شد.
افتتاح پروژه تقویت و توسعه فناوری مخابرات و ارتباطات به ارزش 15میلیارد و 750 میلیون ریال از دیگر برنامه های سفر نماینده عالی دولت در گیلان به شهرستان سیاهکل بود.
سیاهکل با دو بخش مرکزی و دیلمان در 55 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

ایرنا

print

پاسخی بگذارید