رئیس اداره بازرگانی داخلی گیلان اعلام کرد
تاریخ: ۱۹:۰۹ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
تولید ۱۱ تن گوشت گوسفندر در گیلان

رئیس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از توزیع ۱۱ تن گوشت گرم گوسفندی وارداتی دولتی طی روز جاری در استان خبر داد.

حسن زهدی  با اشاره به اینکه طرح توزیع گوشت گرم گوسفندی از اوایل مهرماه امسال همزمان با سراسر کشور در استان آغاز شده ، افزود: تا کنون ۶۲ تن گوشت گرم طی هفت مرحله در استان توزیع شده است.
وی تصریح کرد: از زمان آغاز اجرای این طرح، به طور معمول هفته ای یکبار گوشت گرم گوسفندی در چندین فروشگاه زنجیره ای استان توزیع شده است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فروشگاههای کوروش، سون ، جامبو و رفاه توزیع کنندگان گوشت گرم در استان هستند ، افزود: قیمت هر کیلوگرم راسته ( سر دست) ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان و برای هر کیلو گوشت ران گوسفندی۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.
زهدی به نحوه اطلاع رسانی توزیع و نظارت این بسته های گوشت گرم گوسفندی نیز اشاره و تصریح کرد: توزیع این بسته ها از طریق نصب بنر در مقابل فروشگاه و ارسال پیامک به مشتریان از سوی فروشگاههای توزیع کننده به مصرف کنندگان اطلاع رسانی می شود.
وی خاطر نشان کرد: نماینده اصناف و صنعت و معدن و تجارت گیلان در هنگام توزیع گوشت گرم حضور دارند تا بر چگونگی توزیع از سوی فروشگاهها نظارت داشته باشند.
به گفته زهدی ؛ تا کنون توزیع گوشت گرم گوسفندی در تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش قیمت ها تاثیر بسزایی داشته است.
براساس مشاهدات خبرنگار ایرنا ، گوشت گرم گوسفندی امروز ( دوشنبه) در بازار رشت کیلویی ۶۰ هزار تومان به مصرف کنندگان عرضه می شد.
همچنین امروز قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله ( مخلوط) ۶۰ هزار تومان و راسته ۶۵ هزار تومان است.

منبع: ایرنا

print

پاسخی بگذارید