تاریخ: ۱۱:۱۳ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۳
تولید 2 نوع خودرو در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از سرمایه گذاری برای تولید دو نوع خودرو در استان خبر داد و گفت که بر اساس پیش بینی ها زمینه اشتغال پنج هزار نفر به صورت مستقیم فراهم می شود.

به گزارش اقتصاد شمال به نقل از ،روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ؛ فرهاد دلق پوش در حاشیه بازدید از واحد صنعتی قطعات جلوبندی خودرو در شهر لاهیجان در جمع سرمایه گذاران تولید خودرو افزود: برای ایجاد کارخانه تولید دو نوع خودروی سبک در استان ، سرمایه گذاران با حمایت و ترغیب این سازمان در آینده نزدیک اقدام خواهند کرد.
وی تصریح کرد: براساس طرح ارائه شده در راستای تولید خودرو، پیش بینی می شود زمینه اشتغال پنج هزار نفر به صورت مستقیم در استان فراهم شود.
شرکت قطعه سازی جلوبندی خودرو از جمله واحدهای دانش بنیان صنعتی مستقر در شهرستان لاهیجان است که هم اکنون با تولید 75 قطعه، بستر اشتغال 105 نفر را در این واحد فراهم کرده است.
دلق پوش در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ایران رتبه شانزدهم را در صنعت خودروی جهان دارد، تصریح کرد: شرکت های قطعه سازی پشتیبان لاینفک خودروسازان هستند و این صنعت یکی از صنایع پیشتاز در عصر تکنولوژی امروزی محسوب می‌شود.
وی کسب و حفظ این رتبه در شرایط دشوار تحریم‌های بین‌المللی را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: مدیریت کیفیت قطعات تولیدی، خدمات پس از فروش، موفقیت در بازاریابی؛ سه عامل کلیدی امیدوار کننده در جهت رقابت بیشتر در عرصه صنعت خودرو می باشد که این مهم نشانگر اهمیت ویژه جایگاه قطعه سازی در این صنعت است.
وی بازار خودرو را با توجه به ازدیاد تقاضا در ایران، رتبه دوازدهم ذکر و عنوان کرد: با توجه به شرایط تحریم و گرانی قطعات وارداتی بهترین گزینه تقویت وهمراهی قطعه سازان داخلی بعنوان بازوی توانمند صنعت خودرو است.
دلق پوش کارآفرینی را بعنوان یک ماهیت ارزشمند در جامعه دانست و تصریح کرد: با توجه به سابقه بیش از 60 سال فعالیت مستمر شرکت قطعه سازی لاهیجان، این صنعت می‌تواند با تکیه بر توانمندی و پویایی همگام با تکنولوژی های نوین، آینده مطلوبی در فضای اقتصادی جامعه داشته باشد.
وی فعالیت بیش از 9 واحد قطعه سازی و تولید کننده لوازم یدکی خودرو در گیلان را فرصتی برای تامین زنجیره صنعت خودرو برشمرد و گفت: برای تامین نقدینگی و افزایش تولید در قالب اعطای تسهیلات کارگروه رونق تولید از صنعت قطعه سازی و لوازم یدکی حمایت می کنیم.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان عدم ارتباط منسجم بین تولید کنندگان استانی را موجب افزایش هزینه‌های تولید دانست و گفت: بهره مندی از توانمندی های شرکت های داخلی وهم استانی درچرخه تولید و تامین قطعات، بسیاری ازهزینه‌های اضافی حمل و نقل و مواد اولیه را به شدت کاهش می دهد و باعث ایجاد مزیت رقابت پذیری در محصولات تولیدی کارخانجات خواهد شد.

print

پاسخی بگذارید