تاریخ: ۲۳:۲۹ :: ۱۳۹۷/۱۲/۰۳

در نمایشگاه هوایی آئرو ایندیا – 2019، شرکت خودروسازی روسی آوتوواز (لادا) مذاکراتی را در خصوص انتقال خودرو به ایران انجام داده است.

سرویس خودرو اقتصاد شمال ،  ،به نقل از سخنان ویکتور کلادوف، مدیر همکاری بین المللی و سیاست منطقه ای “روس تک” در حاشیه نمایش هوایی AERO INDIA 2019 (Aero India شرکت آوتوواز در خصوص عرضه خودرو در ایران مذاکره می کند.

صعود سه پله‌ای لادا در لیست پرفروشترین خودروهای دنیا
صعود سه پله‌ای لادا در لیست پر فروش ترین خودروهای دنیا
وی گفت: آوتوواز به مصر اتومبیل ارسال می کند، تولید و مونتاژ در این کشور وجود دارد، مذاکرات به طور فعال تری با کشورهای دیگر، مانند ایران، در حال انجام است. در خصوص تحویل و مونتاژ خودروهای آوتوواز گفتگو انجام شده است.
گفتنی است، صادرات لادا در سال 2018 به 57 درصد و به 38.05 هزار خودرو افزایش یافت. همانطور که قبلا گزارش شده است، به ویژه در سال 2018، اتومبیل های لادا در ترکیه، تونس، شیلی و کوبا به فروش رسیدتد.
در حال حاضر اتوموبیل های این شرکت در 34 کشور جهان فروخته می شود. همچنین برای اولین بار در سال 2018، لادا وستا در صدر فروش صادرات (30٪ از فروش) قرار گرفت، در حالی که پیش از این اتوموبیل لادا 4*4 رکورد دار بود.
عمدتا فروش لادا در کشورهای مستقل مشترک المنافع است. قزاقستان، بلاروس و ازبکستان در سال 2018 بیش از 26 هزار و 305 اتومبیل لادا خریداری کرده اند.
آوتوواز که از قدیم در جهان به نام خانه لادا مشهور است شرکت خودروسازی روسی است، که با نام واز (ولژسکی آوتومبیلینی زاود) نیز شناخته می‌شود، اما شهرت آن در صنعت خودروسازی جهان، به‌دلیل مالکیت مارک لادا می‌باشد.
اسپوت
print

پاسخی بگذارید