مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خبر داد
تاریخ: ۱۰:۵۴ :: ۱۴۰۱/۰۶/۰۵
غرق شدن ۷۶ نفراز شروع طرح دریا  تا یک شهریور در دریای  مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت : از شروع تا یک شهریور درطرح دریا ۷۶ نفر در سواحل دریای مازندران غرق شدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۳ درصد افزایش داشت.

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران ،دکتر علی عباسی با اشاره به اینکه ۷۲ نفر از غرق شدگان مرد و ما بقی زن هستند ، افزود : ۷۵ درصد از غرق شدگان غیر بومی هستند .
تفکیک شهرستان
بر اساس این گزارش در این مدت شهرستان های نوشهر با ۱۳، محمود آباد با ۱۱ ، بابلسر و عباس آباد هر کدام با ۸ فوتی بیشترین موارد مرگ ناشی از غرق شدگی و شهرستان های جویبار و بهشهر بدون فوتی گزارش شده است.
مرداد بیشترین ماه
بر اساس آمارها بیشترین ماهی که در آن غرق شدگی اتفاق افتاد به ترتیب مربوط به مرداد ماه با ۳۷ ، تیر با ۲۹، خرداد با ۸ و شهریور با ۲ مورد به ثبت رسید.

۲۱ تا ۳۰ سال بیشترین سن غرق شدگی
بررسی ها نشان می دهد بیشتر غرق شدگان در سنین ۲۱ تا ۳۰ سال با ۲۷ مورد هستند و بعد از آن ۱۱ تا ۲۰ با ۲۲ مورد و ۳۱ تا ۴۰ با ۱۱ مورد غرقی در رتبه های بعدی قرار دارند.
عضو شورای قضایی استان گفت : بیشتر این افراد با وجود توصیه ها و هشدارهای مکرر، محدوده های ایمن سازی نشده و خارج از طرح را برای شنا انتخاب کرده بودند افزود : بیشتر مغروقین از قشر جوان، غیر بومی و مسافر هستند لذا به نظر می رسد اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص نحوه استفاده مطلوب و ایمن از دریا نیاز به عزم ملی در سراسر کشور دارد و تلاش مسئولین استانی به تنهایی چاره ساز نخواهد بود.

print

پاسخی بگذارید

*

code