1. مدیرعامل بانک کشاورزی: جمع آوری ۴۰ شعبه بانک کشاورزی به علت زیان ده بودن
تاریخ: ۱۵:۳۷ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۰

روح اله خدارحمی خبر داده است که روند کاهش شعب بانک متبوع او اجتناب ناپذیر بوده بنابراین تا پایان سالجاری ۴۰ شعبه این بانک در سراسر کشور ادغام و یا جابجا می‌شوند.

به گزارش اقتصاد شمال ،روح اله خدارحمی افزوده که هزینه ارایه خدمات بانکی در شعب رو به افزایش بوده و در کنار آن ضمن توسعه بانکداری الکترونیک، ابزارهای پرداخت جدید جای شعب بانکی را گرفته، بنابراین در شرایط امروز نیاز به شعب روبه کاهش است.

وی در عین حال اظهار داشت: نظام بانکی با مساله مهمی به نام زیان دهی شعب مواجه بوده از این رو در یکسال اخیر ۶۰ شعبه بانک کشاورزی تعیین تکلیف شده و تا پایان سال هم ۴۰ شعبه دیگر جابجا ویا ادغام می شوند.

خدارحمی توضیح داده که در جریان کاهش شعب، شعب کم بازده این بانک ادغام می‌شوند تا مشکلی برای مشتریان این بانک ایجاد نشود.

رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی تایید کرده که برای کاهش و یا ادغام شعب فاقد بازدهی در بانک کشاورزی، چالش‌هایی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته که در برخی موارد، تعطیلی و یا ادغام شعب این بانک را به تاخیر می اندازند.

وی درباره میزان اضافه برداشت بانک کشاورزی از منابع بانک مرکزی هم گفت که این بانک در گذشته از جمله بانک‌هایی بوده که همواره از منابع بانک مرکزی اضافه برداشت‌هایی داشته اما با انضباط حاکم شده در بانک، نیاز به برداشت از منابع بانک مرکزی به صفر رسیده و در حال حاضر اضافه برداشتی ندارد.

خدارحمی گفته که پرداخت تسهیلات بابت مکانیزه کردن ادوات کشاورزی ازسوی بانک کشاورزی بدون محدودیت انجام می‌شود و در حال حاضر، هیچ تقاضایی در کشور برای تامین ادوات کشاورزی کشاورزان وجود ندارد که با پاسخ منفی شعب مواجه شده باشد!

وی تاکید کرده که به دلیل محدودیت در منابع، بانک کشاورزی به همه نیازهای مشتریان خود نمی‌تواند تسهیلات پرداخت کند بنابراین اولویت این بانک در ارایه تسهیلات، تهیه ابزار کار و تامین طرح‌های کشاورزی است و ادامه داده که بانک کشاورزی نمی‌تواند به هر تقاضایی برای دریافت تسهیلات پاسخ مثبت دهد.

منبع:نود

print

پاسخی بگذارید