تاریخ: 10:39 :: 2018/05/06

سخنگوی دولت گفت: در حال رصد همه نیازهای ارزی برای وارد کردن آن در سامانه نیما و تخصیص ارز هستیم.

محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه ستاد اقتصادی اظهار داشت: دولت در سیاست جدید ارزی مصمم است تا همه کسانی که کالا صادر می‌کنند ارز حاصل از آن را به داخل شبکه اقتصادی بیاورند و همه کسانی که کالا وارد می‌کنند ارز مورد نیاز خود را از همین مجموعه تامین کنند.

وی افزود: خوشبختانه این نظام که با سامانه نیما فعال است، روزانه توسط بانک مرکزی رصد می‌شود و همه تلاشمان این است که مشکلات واردکنندگان در تامین ارز را بررسی کنیم تا همه واردکنندگان با ارز ۴۲۰۰ تومان بتوانند ثبت سفارش انجام دهند و تمامی کسانی که کالایی را صادر می‌کنند، ارزشان با ارزش ۴۲۰۰ تومان به ازای هر دلار خریداری شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: تلاش کردیم هر نیاز ارزی مانند مسافران، دانشجویان، بیماران و .. را در این سامانه تعریف کنیم اما هنوز مواردی وجود دارد که نیاز ارزی دارند و دولت نیز قبول دارد که باید ارز آنها را تامین کند اما در این سامانه تعریف نشده که جلسات مختلفی را برای شناسایی این موارد برگزار کرده‌ایم.

نوبخت خاطرنشان کرد: در مورد اشخاصی مانند مسافران که ارزی را برای کار مشخص دریافت می‌کنند و نیاز به مقدار بیشتری ارز دارند، به دلیل اینکه بازار دیگری را رسمی و قانونی نمی‌دانیم و خرید و فروش ارز قاچاق محسوب می‌شود، موظف هستیم که آن نیازها را نیز تامین کنیم.

print

پاسخی بگذارید

*

code