تاریخ: ۲۳:۵۵ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۶

طرح ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکن در سطح کشور تا سال ۱۴۰۰ زده شد.

به گزارش اقتصاد شمال ، علی نبیان روز پنجشنبه در همایش شهرداران مازندران در ساری افزود: براساس برنامه ریزی ۲۰۰ هزار از این واحدهای مسکونی در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده و مابقی نیز در شهرهای کوچک با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته می شود.

وی اضافه کرد: براساس توافقی که بین بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن با مشارکت این نهاد منعقد شد، مرحله اول ساخت این طرح وارد فاز اجرایی شد.
مدیرعامل سازمان زمین ومسکن وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: شهرداران براساس وظایف ذاتی خود در حوزه مسکن باید در اجرای این طرح با وزارت راه و شهرسازی همکاری داشته باشند.
*** تامین زمین دولتی
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: این سازمان وظیفه تامین زمین مورد نیاز برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را بر عهده گرفته است.
نبیان افزود : ما از اراضی دولتی که در شهرها زیر نظر سازمان ملی زمین و مسکن وجود دارد برای ساخت این واحدهای مسکونی استفاده می کنیم.
وی خاطرنشان کرد: سازمان ملی زمین و مسکن در مراکز استان ها بانک زمین دارد و از این ظرفیت برای ساخت مسکن بهره گیری خواهد شد.
*** محدودیت زمین در استان های شمالی
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ما به جز در استان های شمالی ( مازندران- گیلان و گلستان) در سایر استان های کشور مشکلی برای تامین زمین برای اجرای این طرح نداریم.
نبیان اظهارداشت: تلاش می شود تا در استان های شمالی کشور نیز با هماهنگی سایر دستگاههای دولتی که زمین در اختیار دارند این مشکل کمتر شود.
وی رعایت ضوابط ساختمانی را خط قرمز مسکن جدید در سطح کشور بیان کرده است.
وی اضافه کرد: با بانک عامل نیز برای پرداخت تسهیلات برای ساخت این واحدهای مسکونی هماهنگی لازم انجام شد و مشکلی برای تامین نقدینگی ساخت نداریم.
علی نبیان که پیش از ارتقاء در سمت معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن معاون عمرانی استاندار مازندران ( محمد اسلامی وزیر راه شهرسازی فعلی و استاندار سابق مازندران) را بر عهده داشته، به منظور شرکت در آیین تودیع و معارفه معاون عمرانی جدید استانداری مازندران به این خطه شمال کشور سفر کرد.
با انتصاب علی نبیان در سمت مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با پیشنهاد استاندار مازندران مهدی رازجویان که پیش از این مدیرکل دفتر فنی استانداری را بر عهده داشت به عنوان معاون عمرانی استانداری این استان منصوب شد.
ایرنا

print
برچسب ها: ,

پاسخی بگذارید