گروه: اقتصادی
تاریخ: ۲۳:۵۳ :: ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
وزیر راه: آزادراه تهران – شمال قبل از زمستان افتتاح می‌شود

وزیر راه و شهرسازی درباره پایان کار آزاد راه تهران - شمال، اظهار کرد: این آزادراه قبل از زمستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره پایان کار آزادراه تهران – شمال با بیان اینکه «پیشرفت کار با توجه به برنامه در حال انجام است»، اظهار کرد: آزادراه تهران – شمال متناسب با برنامه در حال پیشرفت است و تا پایان شهریور کل عملیات احداث به پایان می رسد.

وی افزود: عملیات پاکسازی، آماده‌سازی و تمهیدات ترافیکی با حضور پلیس نیز زمان مشخصی را شامل می‌شود که به زمان افتتاحیه این مسیر اضافه می‌کند، ضمن اینکه شرکت بهره‌بردار باید در این آزادراه مستقر شود؛ چرا که این اتوبان با یک سیستم مدیریتی خاص اداره می شود و شرکت بهره بردار باید کار را تحویل بگیرد و در این مسیر مستقر شود. بعد از طی تشریفات فنی، عملیاتی و اداری که بعد از اتمام عملیات ساخت (پایان شهریور) آغاز می شود، امکان افتتاح مسیر وجود دارد.

وزیر راه گفت: امیدوار هستیم هماهنگی‌های بین دستگاهی خیلی زمان نبرد و به محض انجام تفاهمات و استقرار شرکت بهره بردار مردم بتوانند از اتوبان استفاده کنند. این آزادراه قبل از زمستان امسال به بهره برداری می‌رسد.

اسلامی درباره وضعیت قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران – شمال نیز گفت: در قطعه دوم پیشرفت کار ۳۰ درصدی داریم و شرکت‌هایی که در منطقه یک فعال بودند در حال انتقال به منطقه ۲ هستند.

وی گفت: به دلیل تغییر ریاست بنیاد مستضعفان به تفاهمات جدید برای تامین مالی قطعه دوم این آزادراه هستیم.

وزیر راه با بیان اینکه در حال شناسایی سرمایه گذار برای قطعه ۳ هستیم، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم تا پایان سال برای منطقه ۳ آزادراه با یک سرمایه‌گذار به تفاهم برسیم.

اسلامی در ادامه درباره انتشار برخی اخبار در ارتباط با گرانی بلیت هواپیما، با تاکید بر اینکه گران‌فروشی بلیت هواپیما فراوانی ندارد، گفت: فروش صندلی‌های یک پرواز از قبل از فصل آغاز می شود، اما اتفاقات لحظه‌ای باعث می شود که برخی بلیت‌ها به قیمت گزاف فروش رود که حتما تخلف است، البته این تخلفات از سقف ۳ تا ۴ درصد صندلی‌ها هم تجاوز نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: هر مسافری که با گران‌فروشی بلیت هواپیما مواجه شد، به سازمان هواپیمایی کشوری منتقل کند و حتما با آن ایرلاین و آژانس برخورد می شود. من نیز شخصا از سازمان هواپیمایی خواستم با متخلفان برخورد کرده و اطلاع‌رسانی کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «مردم از سایت‌های معتبر بلیت هواپیما بخرند تا اطمینان داشته باشند بلیت گران نخریدند»، افزود: دامنه قیمت‌ها کف و سقف دارد که منتشر شده است اگر مسافران از این قیمت‌ها اطلاع داشته باشند می‌توانند بلیت گران نخرند، ضمن اینکه بهتر است در برنامه زمانبندی به خرید بلیت اقدام کنند و از خریدهای هیجانی اجتناب شود.

print

پاسخی بگذارید