نگاه اقتصاد شمال به خطبه های نمازجمعه استان های شمالی
گروه: مذهبی
تاریخ: ۲۳:۳۹ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
آزادگان اسطوره‌های مقاومت و چراغ‌های فروزان جامعه هستند

تریبون نمازجمعه های استان های شمالی همواره مکانی برای پرداختن به موضوعات روز سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی است این هفته نیز امام جمعه های سه استان شمالی به نکات پر اهمیتی اشاره کردند.

سرویس سردبیری اقتصاد شمال: تریبون نمازجمعه های استان های شمالی همواره مکانی برای پرداختن به موضوعات روز سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی است این هفته نیز امام جمعه های سه استان شمالی به نکات پر اهمیتی اشاره کرده اند که می توان اشاره به رسیدگی به وضعیت آزادگان، اشاره به سالگرد به آتش کشیدن مسجدالاقصی توسط صهیونیست های کودک کش و در پیش بودن عید بزرگ غدیر  را از مهمترین بخش های این خطبه ها خواند.

مسئولان در حل مشکلات آزادگان اهتمام بیشتری داشته باشند

امام جمعه موقت ساری: بهبود وضعیت خبرنگاران در دستور کار مسئولان قرار گیرد 

به گزارش ایرنا، ۲۶ مرداد ماه سال ۶۹ نخستین گروه از آزادگان جنگ تحمیلی به کشور بازگشتند.

حجت الاسلام محمد قاسمی در خطبه های نماز جمعه ساری افزود: بازگشت ظفرمندانه آزادگان به میهن اسلامی از افتخارات کشور است و آنها سفیران جمهوری اسلامی بودند و زبان در تببین جایگاه معنوی این مفاخر ناتوان می ماند.
وی افزود: آزادگان سرافراز پس از چندین سال تحمل شکنجه های جسمی و روحی، به میهن اسلامی بازگشتند و شایسته نسبت همچنان با مشکل مواجه باشند و باید مشکلاتشان توسط کارگزاران کشور حل شود.
خطیب جمعه ساری شمار آزادگان مازندرانی را بالغ بر۲ هزار و ۳۰۰ تن برشمرد و با بیان اینکه بعضی از آنان در اثر بیماری ناشی از زمان اسارت فوت کردند، گفت: برخی از مشکلات آنان در استان قابل حل است که حتما باید در راس امور مسئولان قرار بگیرد.
او افزود: کمبود شدید دارو یکی از مشکلات بزرگ کشور است که وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی باید برای حل آن تلاش کند.

امام جمعه موقت ساری همچنین با اشاره به سالگرد به آتش کشیدن مسجدالاقصی توسط صهیونیست های کودک کش، گفت: همگان شاهدند که پس از ۵۰ سال از این جنایت، علاقه مسلمین به این مکان مقدس چندین برابر شده است.
او نامگذاری ” روز جهانی مساجد” را به همین مناسبت از دستاوردهای جمهوری اسلامی دانست و با بیان اینکه در چهار دهه اخیر مساجد زیادی در کشور ساخته شده، افزود: به رغم این اقدام خداپسندانه ، در برخی از مواقع فاصله مردم با این مکان مقدس افرایش یافته است.
قاسمی ادامه داد: با توجه به جایگاه مسجد در نظام اسلامی و تاثیر آن در پیروزی انقلاب از عموم مردم می خواهم که این اماکن مقدس را تنها و غریب نگذارند.
امام جمعه موقت ساری به از هم پاشیده شدن ائتلاف علیه یمن هم اشاره کرد و گفت : مقاومت و بیداری مردم یمن در مقابل ائتلاف عربستان سعودی جای خرسندی و تقدیر دارد.
وی افزود: به رغم همبستگی ۱۷ کشور با عربستان سعودی ، مردم مسلمان و انقلابی یمن در مقابل زیاده خواهی دشمنان قد علم کرده و اجازه تجاوز و تعدی به آنان نمی دهند.
او گفت: تجزیه یمن  از اهداف پلید آمریکا و عربستان بده است و یمنی ها همچنان با ادامه مبارزات خویش باید مانع این اقدام شوم بشوند.
قاسمی افزود: آن زمان که امام راحل موضوع صدور انقلاب را مطرح فرمودند شاید بسیاری از افراد باور نداشتند اما اینک می بینیم که مردم کشمیر با بستن سربند های “خامنه ای رهبر” از آرمان های مقدس انقلاب اسلامی حمایت می کنند.

انتقاد خطیب جمعه گرگان از نظیف نبودن برخی شهرهای گلستان

انتقاد خطیب جمعه گرگان از نظیف نبودن برخی شهرهای گلستان

حجت الاسلام قاسم لیوانی در خطبه های نماز جمعه امروز گرگان با اشاره به نازیبایی و آلودگی بخشی از شهرهای گلستان اظهار داشت: شهروندان باید در کنار مدیران و برنامه ریزی آنها برای نظافت شهرها، حفظ پاکیزگی را جدی گرفته و در ارتقای کیفی آن کوشش کنند.
وی بیان کرد: حفظ حرمت و حقوق شهروندی بخشی از وظایف مسلمان است و باید تلاش کنیم شهرها و خانه‌های ما رنگ و لعاب اسلامی به خود گیرد.
امام جمعه گرگان گفت: پاکیزگی و زیبایی شهرهای اسلامی بخشی از هویت سرزمین‌های اسلامی است که باید تلاش کنیم معابر و میادین شهرهای اسلامی پاکیزه باشد تا اگر گردشگر غیر مسلمان به شهر آمد ایرادی بر زندگی مسلمانان نگیرد.

وی اظهار داشت: وضعیت برخی مناطق شهری استان گلستان آزار دهنده و تاسف بار است و برخی شهروندان، زباله ها را در جوی آب و خیابان و کوچه پر می‌کنند که این شایسته نیست.

حجت الاسلام لیوانی همچنین به آلودگی جنگل‌ها و سواحل استان گلستان نیز اشاره کرد و گفت: وضعیت این مناطق رنج‌آور است؛ حیات یک مسلمان شامل محل زندگی و پوشش و لباس باید ویژه و منحصر به فرد و در حد ایده آل و مطلوب باشد.
امام جمعه گرگان به کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ و خیانت های آمریکا و انگلیس در برابر دولت قانونی دکتر مصدق اشاره کرد و گفت: دخالت های غیر قانونی این دو عنصر استکباری در ایران بارها و بارها ثابت شده و به تازگی نیز نویسندگان خود این کشورها به کینه توزی انگلیس و آمریکا علیه ملت ایران اعتراف کردند.

آزادگان اسطوره‌های مقاومت و چراغ‌های فروزان جامعه هستند

امام جمعه رشت: طرح معامله قرن، توطئه ای برای محو نام فلسطین است

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت  با بیان اینکه دو هزار و ۶۹۳  نفر  از آزادگان گیلانی هستند،  افزود: آزادگان چراغ هایی هستند که نور آنان روشنی بخش جامعه است و جوانان بایستی نزدشان بروند  و درس بیاموزند.

وی با اشاره به ایستادگی آزادگان در برابر همه قدرت های جهانی در هشت سال دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: آزادگان در سخت ترین شرایط ایستادگی کردند و کتاب معرفت، علم، آگاهی و استقامت هستند که  ملت قدردان این قشر از جامعه است.

وی در ادامه به پیش رو بودن عید سعید غدیر اشاره و بیان کرد:  اهمیت واقعه عید غدیر کمتر از واقعه کربلا  نیست ، چرا که حادثه کربلا بدلیل انحراف بخشی از افراد از غدیر و آن جریان بزرگ الهی است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه درباره کربلا و نهضت سالار شهیدان امام حسین(ع) خوب کار کرده ایم ، تصریح کرد: متاسفانه بخشی از جریان های اسلامی واقعه غدیر را از مردمان مخفی نگاه داشته اند و واقعیت این واقعه را که همان انتخاب حضرت علی(ع) به عنوان جانشین پس از پیامبر (ص) بود ، تبیین نمی کنند .

وی با اشاره به اینکه نظام اسلامی در سایه امیرالمومنین علی(ع) تبلور یافته است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی با ولایتمداری تنیده شده و  بایستی به  هر حرکتی که موجب ترویج ، تقویت احکام و مسائل غدیر شود ، کمک کرد.

آلله فلاحتی در خاتمه سخنانش با بیان اینکه تقوا انسان را بیمه می کند، اظهار داشت: هر کسی فرزندان خود را به خاندان ائمه اطهار (ع) نزدیک کند و از سبک زندگی آنان برای تربیت فرزندانش الگو بگیرد ، در مسیر سعادت است.

۲۶ مرداد ماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی است.

print

پاسخی بگذارید