گروه: اقتصادی
تاریخ: ۲۳:۴۲ :: ۱۳۹۸/۰۶/۰۲

معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس اعلام کرد که در ایام هفته دولت امسال (۲ تا ۸ شهریور) ۲۱۲ پروژه عمرانی و اقتصادی با هزینه افزون‌بر ۲۵۰۱ میلیارد ریال در این شهرستان مرزی افتتاح می‌شود.

به گزارش اقتصاد گستر شمال، عبدالقدیر کریمی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: با بهره‌برداری از طرح‌های قابل افتتاح گنبدکاووس در هفته دولت که ۱۰۶ مورد آن عمرانی و ۱۰۶ طرح دیگر آن اقتصادی می‌باشد، برای ۴۲۳ نفر فرصت شغلی ایجاد شده‌ است.

به گفته وی، برای ۱۰۶ پروژه‌ عمرانی قابل افتتاح گنبدکاووس درهفته دولت که مهمترین آن بهره‌برداری از افزایش ظرفیت ایستگاه برق ۲۳۰ کیلوولت فجر است، مبلغ تقریبی ۱۱۰۰ میلیارد ریال و برای ۱۰۶ طرح اقتصادی قابل بهره برداری این شهرستان هم که مهمترین آن افتتاح مرحله نخست زنجیره کامل تولید مرغ تخم‌گذار با اشتغال ۱۵۰ نفر است، ۹۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده‌است.

کریمی اضافه‌کرد: علاوه بر طرح های قابل افتتاح گنبدکاووس در هفته دولت امسال، عملیات اجرایی ۳۰ طرح عمرانی دیگر با پیش بینی اعتبار ۵۱۸ میلیارد و ۶۲۹ میلیون ریال و یک طرح اقتصادی با سرمایه‌گذاری پیش بینی شده ۲۴ میلیارد ریال آغاز می شود.

وی تصریح کرد: مجموعا در هفته دولت امسال ۲۴۳ طرح عمرانی و اقتصادی با هزینه افزون بر ۳۰۴۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی با اشتغالزایی ۴۲۳ نفر به بهره برداری رسیده و یا عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

فرماندار ویژه گنبدکاووس با یادآوری تعداد طرح‌های عمرانی و اقتصادی ایام هفته دولت از سال ۹۲ تا ۹۷ در این شهرستان ادامه داد: در این مدت اعتبار دولتی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این نوع طرح ها از مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال برای ۹۵ طرح با اشتغالزایی ۱۷۰ نفر درسال ۹۲ به ۲۶۶۸ میلیارد ریال برای ۴۹۱ پروژه با اشتغالزایی ۵۶۴ نفر درسال ۹۷ افزایش یافته است.

کریمی گفت: در مجموع دولت و بخش‌ خصوصی در گنبدکاووس از سال ۹۲ تا سال ۹۷ فقط در پروژه‌های هفته دولت مبلغ ۵۴۷۳ میلیارد ریال هزینه و سرمایه‌گذاری کردند که باتوجه به مشکلات اقتصادی کشور به دلیل تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی، قابل تقدیر است.

وی با تبریک فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود: در این هفته ۸۹ برنامه متنوع فرهنگی، هنری، ورزشی و اجتماعی درمناطق شهری و روستایی گنبدکاووس برگزار می‌شود که حضور اقشار مختلف مردم، معتمدان و بزرگان شهرستان در این برنامه ها، روحیه مدیران را برای کار و تلاش بیشتر افزایش می‌دهد.

کریمی همچنین از وحدت و همدلی بین اقوام و مذاهب و نیز بین مدیران در گنبدکاووس را از نقاط قوت و زبانزد این شهرستان دانست و تصریح کرد: این وحدت و همدلی فرصتی مناسب برای حرکت و تلاش بیشتر در مسیر توسعه و عمران هرچه بیشتر گنبدکاووس است.

به گزارش ایرنا در پایان این نشست خبری که معاون برنامه ریزی فرماندار ویژه گنبدکاووس، دو بخشدار مرکزی و داشلی برون و روسای ادارات آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان به همراه شهردار گنبدکاووس حضور داشتند، به سوالات خبرنگاران پاسخ داده شد.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

print

پاسخی بگذارید