تاریخ: ۲۳:۴۱ :: ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
ریزش شاخص بورس به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۶۵۵۲ واحدی معادل ۲.۵۶ درصد به یک میلیون و ۳۹۱ هزار و ۲۲۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۴۳ واحدی به ۲۰ هزار و ۷۲۲ واحد رسید.

امروز تالار شیشه‌ای در معاملات چهارمین روز کاری هفته (سه شنبه سی شهریورماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۹۱۲۶ واحدی معادل ۲.۵۶ درصد به رقم ۳۴۷ هزار و ۳۳۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۱۰۸۹ واحدی، عدد ۴۲۱ هزار و ۵۲۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۶۹۹۷ واحدی به رقم ۲۶۵  هزار و ۹۷۹ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۲۶۱۷ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۹۷ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۲۰۲۴ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۲۶ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۷۳۳۰ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۷۷۹ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، شستا، کگل، کچاد، فملی و پارسان با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فسبزوار، کیمیاتک و امین، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۶۲۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۱۳ هزار و ۸۰۳ نوبت معامله و به ارزش ۵۳  هزار و ۹۵۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد کیمیاتک(آریان کیمیا تک) با ۴.۹۸  درصد رشد و پس از آن، نمادهای غشصفا، قلرست، خریخت و لخزر بود. همچنین نماد معاملاتی چکاوه(صنایع‌کاغذسازی‌کاوه‌) با ۴.۹ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای دلقما، قشکر، دابور و ساروم قرار گرفتند.

 

print

پاسخی بگذارید