تاریخ: ۲۰:۴۲ :: ۱۳۹۷/۰۵/۱۳

آیفکس، شاخص فرابورس در پایان معاملات روز جاری با ۹ واحد افت به ۱۴۱۹ واحد رسید.

در اولین روز کاری از هفته میانی مرداد، معامله‌گران شاهد دست‌به‌دست شدن بیش از ۷۳۵ میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر ۵ هزار و ۱۱۴ میلیارد ریال در مجموع بازارهای فرابورس بودند که از این میزان حدود ۷۵ درصد از حجم و بیش از ۳۰ درصد از ارزش کل معاملات به دو بازار اول و دوم اختصاص داشت.

بازار اول و دوم

بر اساس این گزارش، امروز در بازار اول فرابورس بیش از ۲۵۹ میلیون سهم به ارزش افزون بر ۶۷۹ میلیارد ریال معامله شد و بازار دوم میزبان نقل‌وانتقال بیش از ۲۹۴ میلیون سهم به ارزش ۸۹۱ میلیارد و ۷۰ میلیون ریال بود و نماد «شغدیر» در بازار اول و نماد «ذوب» در بازار دوم بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص دادند.

در ادامه معاملات سهام در فرابورس، بازار پایه به استقبال معامله بیش از ۱۶۰ میلیون سهم به ارزش ۲۴۳ میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال رفت که بیش از نیمی از حجم و ۷۰ درصد از ارزش معاملات این بازار به تابلو پایه ب تعلق داشت.

اوراق با درآمد ثابت

معاملات در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز امروز با جابه‌جایی نزدیک به ۴ میلیون ورقه به ارزش بیش از ۲ هزار و ۹۳۸ میلیارد ریال پیگیری شد و تغییر مالکیت یک میلیون و ۸۴۰ هزار ورقه به ارزش یک هزار و ۳۰۹ میلیارد ریال به صدرنشینی «اخزا۶۱۰» به لحاظ ثبت بیشترین حجم و ارزش معاملاتی انجامید.

همچنین حجم معاملاتی به میزان بیش از ۱۳ میلیون ورقه به ارزش افزون بر ۲۵۷ میلیارد ریال ماحصل معاملات روز جاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) بود که نماد «اعتماد» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت.

تابلو تسهیلات مسکن

نگاهی به آمار معاملات در تابلو تسهیلات مسکن بیانگر دادوستد بیش از ۹۵ هزار ورقه بهادار به ارزش بالغ بر ۶۳ میلیارد ریال در این تابلو ست که تسه تیر ۹۷ با حجم معاملاتی به میزان افزون بر ۴۲ هزار ورقه به ارزش بیش از ۲۸ میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد. به‌علاوه، مدت اعتبار تسه مردادماه ۹۵ در نماد معاملاتی «تسه۹۵۰۵۱» جهت نقل و انتقال در تاریخ ۱۵ مرداد ماه ۹۷ به اتمام می‌رسد و این نماد معاملاتی در پایان معاملات روز دوشنبه متوقف خواهد شد.

نمادهای تاثیرگذار

در نهایت، در روزی که گذشت سه نماد «مارون»، «میدکو» و «ذوب» پُرفشارترین اهرم‌ها بر افت ۹ واحدی آیفکس و رسیدن آن به ارتفاع ۱۴۱۹ واحدی بودند. همچنین نمادهای «شراز» و «کوثر» با نزدیک به ۵ درصد رشد شاهد بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «ذوب»، «زاگرس» و «شغدیر» پُربیننده‌ترین آنها بودند.

print

برچسب ها: ,

پاسخی بگذارید