تاریخ: ۱۰:۵۱ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۷

تمامی موسسات و شرکت‌های ایرانی صادرکننده کالا وخدمات به عراق می‌توانند در بانک تعاون اسلامی در کشور عراق حساب سپرده افتتاح کنند.

در پی اعلام آمادگی بانک توسعه تعاون اسلامی برای خدمات‌دهی به شرکت‌ها و موسسات صادرکننده کالا و خدمات به عراق، سازمان توسعه تجارت در اطلاعیه‌ای به روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و روسای اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور اعلام کرد که می‌توانند نسبت به افتتاح حساب در این بانک اقدام کنند.

لازم به ذکر است که خدماتی از قبیل صدور انواع ضمانت‌نامه‌ها، گشایش اعتبارات اسنادی، حوالجات،خدمات مشاوره اقتصادی و سایر خدمات بانکداری شرکتی از طریق این بانک در کشور عراق قابل ارائه است.

بانک تعاون اسلامی به منظور توسعه و استحکام تبادلات مالی بین المللی با تاکید بر کشورهای اسلامی خاورمیانه در آوریل سال ۲۰۰۷ میلادی توسط بانک اقتصاد نوین تاسیس و سپس بخشی از سهام آن توسط بانک کشاورزی خریداری شد.

در حال حاضر بانک تعاون اسلامی به عنوان دومین بانک خصوصی کشور عراق دارای ۱۱ شعبه شامل اداره مرکزی و شعبه مرکزی در بغداد، شعبه کربلا، شعبه نجف، شعبه سلیمانیه، شعبه بصره، شعبه اربیل، شعبه کاظمین، شعبه کوت، شعبع دیوانیه و شعبه باب الشرقی در کشور عراق است و شعبه میلاد تنها شعبه این بانک در کشور ایران محسوب می‌شود.

شایان ذکر است با توجه به حجم بالای مبادلات بین دو کشور ایران و عراق، بانک تعاون اسلامی فرصت مناسبی برای پاسخگویی به نیازهای بانکی مشتریان در دو کشور فراهم کرده است.

print

پاسخی بگذارید