تاریخ: ۹:۳۱ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۲

بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان تا ۹ماهه نخست امسال به حسابهای ۱۹ بانک طرف قرارداد عاملیت صندوق توسعه ملی واریز شده است.

ارائه تسهیلات صندوق توسعه ملی از روشهای مختلفی از جمله عاملیت ارزی، ریالی و سپرده‌گذاری ریالی  در بانکها انجام می‌شود. بر اساس جزییات گزارش منتشر شده از عملکرد صندوق توسعه تا ۹ ماهه نخست سال جاری، در بخش عاملیت ریالی تاکنون قرارداد بیش از ۲۱ هزار میلیارد تومان عاملیت با ۱۹ بانک منعقد شده است.

از مبلغ ۲۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد منعقد شده با بانکها،  ۵۶ درصد جذب شده که بر این اساس رقم واریزی به حساب ۱۹ بانک برابر ۱۱ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان می‌باشد.

بانک کشاروزی با قرارداد عاملیت ۶٫۵ هزار میلیارد تومانی در صدر فهرست ۱۹ ردیفه بانکهای طرف قرارداد با صندوق توسعه ملی قرار دارد. ۷۷ درصد از این منابع جذب شده که رقم واریز شده به حساب این بانک  برابر با ۵ هزار میلیارد تومان می‌باشد.

نمودار توزیع مجموع مبالغ قراردادهای عاملیت با بانکها به تفکیک بخشهای اقتصادی در ادامه  قابل مشاهده است. بر این اساس ۵۵ درصد قراردادهای عاملیت در  بخش آب و کشاورزی و ۴۵ درصد به بخش صنعت و معدن منعقد شده است. این درحالی است که ۶۱ درصد مبالغ واریزی در بخش آب و کشاورزی بوده است. بر این اساس عملکرد ۷۷ درصدی بانک کشاورزی در جذب مبالغ قراردادهای عاملیت قابل توجه است.

print

برچسب ها:

پاسخی بگذارید