تاریخ: ۹:۵۰ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۴

مهلت سازمان بورس به بانک پارسیان برای رعایت دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار به مدت ۷ روز تمدید شد.

سازمان بورس و اوراق بهادار با صدور اطلاعیه در سامانه کدال اعلام کرد : با توجه به عدم رعایت دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد بورس از سوی بانک پارسیان، که طی نامه ۴ تیر ماه ۹۷ «به مدت ۱۴ روز» تعیین شده بود، با درخواست رسمی شرکت، مهلت مذکور به مدت ۷ روز دیگر تمدید شد تا نسبت به شفاف سازی صورت های مالی اقدامات لازم صورت گیرد و نماد این شرکت از حال «مشمول فرایند تعلیق» خارج شود.

لازم به ذکر است که توضیحات شرکت درخصوص عدم رعایت دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان صرفا برای اطلاع سرمایه گذاران منتشر می شود و بورس اوراق بهادار تهران مسئولیتی در خصوص اجرا و اثربخشی آن ندارد به همین دلیل سرمایه گذاران باید پیش از تصمیم گیری در خصوص خرید یا فروش سهام شرکت، نسبت به بررسی اطلاعات منتشر شده اقدام و به فرصت اعطا شده برای ایفای تعهدات ناشر توجه کنند.

آخرین اطلاعات مالی

این گزارش می افزاید: بر اساس اطلاعات تارنمای TSETMC در حال حاضر نماد معاملاتی شرکت بانک پارسیان که با نماد «وپارس» در بازار اول بورس تابلوی اصلی فعال است، «مجاز» اما «مشمول فرایند تعلیق» قرار دارد.

همچنین آخرین وضعیت این شرکت در بازار سهام نیز نشان می دهد «P/E» سهام این شرکت ۲.۸۱ مرتبه و «EPS»  آن نیز به میزان ۳۴۸ ریال در صورت های مالی درج شده است.

سهامداران عمده

بر اساس گزارش ایبِنا، ۵ سهامدار عمده بانک پارسیان، شامل « گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با ۸.۲۹ درصد، سرمایه گذاری تدبیر با ۸.۱۵۰ درصد، سرمایه گذاری سمند با ۵.۷۴ درصد، مهر آفرینان دوران با ۴.۹۹ درصد و توسعه اقتصاد آینده سازان با ۴.۹۹۰ درصد» است.

print

پاسخی بگذارید