تاریخ: ۲:۲۸ :: ۱۳۹۷/۱۱/۳۰

قرار بر این است که اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها با هماهنگی استانداران نسبت به برپایی یا عدم برپایی نمایشگاه‌های بهاره تصمیم‌گیری کنند، اما در تهران مقرر شده تا نمایشگاه‌های بهاره در نیمه دوم سال برپا شود. این در حالی است که در راستای تنظیم بازار شب عید نیز توافق‌هایی میان اتاق اصناف ایران و وزارت صنعت انجام شده است.

به گزارش اقتصاد شمال ،بر همین اساس رییس اتاق اصناف ایران با تشریح جزئیات توافق وزارت صنعت با اصناف برای تنظیم بازار شب عید گفت: نمایشگاه‌های بهاره از نیمه دوم اسفندماه در تهران و سایر استان‌ها برگزار می‌شود.
سعید ممبینی در حاشیه جلسه مقامات وزارت صنعت با روسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها اظهار کرد: امروز نمایندگان اتاق اصناف مراکز استان‌ها، جلسه‌ای را با مسوولان وزارت صنعت برای انجام هماهنگی در حوزه تنظیم بازار ایام پایانی سال برگزار کرده‌اند که بر این اساس توافق شد امسال نیز همانند سال‌های گذشته، اصناف در تنظیم بازار شب عید مشارکت کنند. وی افزود: بر این اساس، اصناف در دو بخش برگزاری فروش‌های فوق‌العاده در واحدهای صنفی و برپایی نمایشگاه‌های بهاره، با دولت همکاری خواهند کرد.
رییس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: مقرر شده تا دستورالعمل نحوه مشارکت اصناف در تنظیم بازار شب عید، تدوین و عملیاتی شود. ممبینی ادامه داد: قرار بر این است که اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها با هماهنگی استانداران نسبت به برپایی یا عدم برپایی نمایشگاه‌های بهاره تصمیم‌گیری کنند، اما در تهران مقرر شده تا نمایشگاه‌های بهاره در نیمه دوم سال برپا شود.

به گفته وی، دولت موظف شده تا کالاهای اساسی را به اندازه کافی برای توزیع در این نمایشگاه‌ها با نرخ مصوب، تامین کند و در سطح بازار نیز سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و بازرسی اصناف به صورت مشترک، قیمت‌ها را کنترل و بر بازار نظارت خواهند کرد تا گرانفروشی صورت نگیرد.

رییس اتاق اصناف ایران افزود: با تمهیداتی که دولت برای تامین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی در نظر گرفته، امیدواریم در ایام پایانی سال افزایش قیمت نداشته باشیم البته برخی کالاهای اساسی، نرخ مصوب دارند که بر اساس آن، توزیع این کالاها نیز انجام خواهد شد. ممبینی خاطرنشان کرد: بازرسان اصناف به دقت بازار را تحت کنترل خواهند داشت تا قیمت‌های مصوب، ملاک عمل توزیع کالاهای اساسی قرار گیرد.

جهان صنعت

print

پاسخی بگذارید