تاریخ: ۲۰:۰۳ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
توزیع 7تن گوشت قرمز در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و دبیر کارگروه تنظیم بازار گیلان از توزیع هفت تن گوشت گرم قرمز از فردا (سه شنبه) در استان خبر داد.

به گزارش اقتصادشمال،به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ، فرهاد دلق پوش در کارگروه تنظیم بازار در رشت افزود: در راستای حفظ تعادل و تنظیم بازار از ابتدای سال تاکنون 485 تن گوشت منجمد و گرم قرمز و سفید از طریق فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای در استان توزیع و عرضه شده است.
وی تصریح کرد: موجودی انبارها و کالاهای قابل عرضه در بازار به صورت مستمر و مداوم از طریق سامانه جامع انبارها رصد و پایش می‌شود.
وی تعداد جلسات متشکله کارگروه اصلی تنظیم بازار اصلی با حضور استاندار گیلان را 9 جلسه از ابتدای سال تاکنون ذکر و اضافه کرد: خروجی این جلسات اصلی کارگروه 701 مصوبه لازم الاجرا بوده و همچنین در این راستا 28 جلسه فرعی زیر کارگروه با 35 مصوبه و 19 جلسه برای کارگروه آرد و نان در مجموع داشته ایم که این جلسات در راستای حفظ آرامش و تامین نیازهای بازار با اتخاذ تدابیر و هم اندیشی، بسیار کارگشا بوده است.
دبیر کارگروه تنظیم بازار استان گیلان آسایش و رفاه مردم کم‌درآمد را اولویت اصلی دانست و گفت: روند کاهش قیمت کالاهای اساسی و پرمصرف مردم در دستور کار است و همه اعضای کارگروه برای رساندن قیمت‌های این کالا به نرخ واقعی تکلیف داریم به ویژه در مورد فرآورده های دامی و اقلام پرمصرف لازم است در نحوه قیمت‌گذاری اقلام بازنگری شود.
وی اظهار داشت: با برگزاری نشست‌های مشترک با اتحادیه دامداران، شرکت پشتیبانی دام، تولیدکنندگان فرآورده های لبنی و سازمان جهاد کشاورزی در حال بررسی قیمت تمام شده محصول و چگونگی کاهش قیمت فرآورده های دامی در بازار مصرف هستیم.
دلق پوش با اشاره به تشکیل جلسات مستمر فرعی تنظیم بازار در روزهای یکشنبه هرهفته تصریح کرد: تمهیدات ویژه ای برای تامین میوه شب عید نیز با همکاری جهاد کشاورزی از جمله خرید 600 تن سیب و 700 تن مرکبات اتخاذ شده و از فردا هفت تن گوشت گرم قرمز توزیع می شود.

print

پاسخی بگذارید