تاریخ: ۲۳:۴۲ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۵

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، میزان یارانه‌های پرداختی، فرمول محاسبه و فرآیند توزیع آن را در سال ۹۷ تشریح کرد.

سرویس فرهنگی اقتصادشمال،به گزارش روابط‌عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمدرضا دربندی گفت: امسال با همکاری سازمان برنامه و بودجه و معاونت اداری مالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حدود ۶۰ میلیارد تومان از بودجه مصوب برای پرداخت یارانه رسانه‌ها جذب و بعد از محاسبه به حساب صاحبان امتیاز رسانه‌ها واریز شده است.
وی با بیان اینکه نیمی از یارانه تخصیصی، طی دو ماه آ‌خر سال، تأمین اعتبار و پرداخت شده، افزود: در هفته گذشته نیز نوبت پنجم یارانه نشریات معادل ۱۰ میلیارد تومان را برای واریز به وزارتخانه ارسال کردیم که در صورت جذب اعتبار، در روزهای آتی پرداخت خواهد شد.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی همچنین با اشاره به اینکه در سال‌ ۹۷، یارانه پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های غیردولتی در چهار نوبت پرداخت شده است، گفت: مشارکت در طرح‌ رتبه‌بندی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری، فعالیت در یک زمینه تخصصی و فعالیت در استان‌های محروم و جدار مرزی کشور، از جمله معیارهای اصلی برای محاسبه یارانه رسانه‌های برخط بوده است.

دربندی همچنین از محاسبه و پرداخت پنج نوبت یارانه به روزنامه‌های محلی، استانی، منطقه‌ای و سراسری در سال۹۷ خبر داد و گفت: فهرست تمام یارانه‌های واریزشده روی وبگاه معاونت مطبوعاتی منتشرشده است.

 

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در خصوص معیار تعیین میزان یارانه‌های پرداختی گفت: تعداد شماره‌های منتشره از نشریات که اعلام وصول آنها تاییدشده، تعداد صفحات منتشر شده (منهای صفحاتی آگهی) و نیز قطع نشریه، سه‌شاخص اصلی در محاسبه میزان یارانه‌های پرداختی به نشریات و روزنامه‌ها بوده است.

 

دربندی افزود: استفاده از شاخص‌های کیفی در محاسبه یارانه، در دستور کار سال آینده قرار خواهد گرفت؛ سابقه انتشار، محتوای تولیدی، میزان تأثیرگذاری و ضریب نفوذ نشریات، از جمله شاخص‌هایی است که تأثیر بیشتری در محاسبه یارانه برای سال ۹۸ خواهد داشت.
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی همچنین در خصوص کاغذ مطبوعات گفت: در سال ۹۷ و به منظور حمایت از مطبوعات، ۱۵ هزار تن کاغذ براساس میزان مصرف هر نشریه، با نظارت این اداره‌کل توزیع شده است.
print

پاسخی بگذارید