تاریخ: ۱۸:۲۴ :: ۱۳۹۶/۰۸/۰۶

مالک آمازون موفق به کسب عنوان ثروتمندین فرد جهان شد و یکبار دیگر از «بیل گیتس» پیش افتاد.

به نقل از بلومبرگ انگلیسی، به دنبال افزایش ۱۳.۵ درصدی سهام شرکت آمازون و همچنین سود قابل توجه آن در سه ماه سوم سال جاری میلادی، این بار ثروت «جِف بزوس» مالک این فروشگاه آنلاین آمریکایی از «بیل گیتس» مالک مایکرو سافت پیشی گرفت و عنوان ثروتمندترین فرد جهان را به خود اختصاص داد.

بر اساس تازه ترین اطلاعات بدست آماده، «بزوس» تا ماه اوت سال جاری میلادی دارای ۸۰ میلیون سهم در شرکت آمازون داشته و با یک روز جهش شاخص آمازون در بورس وال استریت بیش از ۱۰ میلیارد دلار به دارایی او افزوده شد و اکنون ثروت او به بیش از ۹۰ میلیارد دلار رسیده است.

این در حالی است که تا روز پنج شنبه ثروت خالص «بیل گیتس» ۸۸ میلیارد دلار و ثروت «بزوس» ۸۳.۵ میلیارد دلار ثبت شده بود که با جهش شاخص آمازون در روز جمعه به یکباره «جِف بزوس» به صدر فهرست ثروتمندترین فرد جهان صعود کرد.

بر همین اساس سهام مایکروسافت هم در روز جمعه با ۷ درصد رشد معادل ۶ دلار افزایش منجر به تقریبا ۶۰۰ میلیون دلار دارایی برای «بیل گیتس» شد و تا ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی تعداد سهام «بیل گیتس» در مایکرو سافت ۱۰۳ میلیون سهم گزارش شده است.

البته پیش از این در ماه جولای، «جِف بزوس» مالک آمازون یکبار دیگر با ثروت خالص ۹۰ میلیارد دلار، موفق به تصاحب عنوان ثروتمندترین فرد جهان و روبودن آن از «بیل گیتس» شده بود. بر پایه این گزارش، از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون «بزوس» ۲۸.۵ میلیارد دلار به ثروت خود افزوده؛ در حالیکه این رقم برای «بیل گیتس» ۶.۳ میلیارد دلار ثبت شده است.

منبع:ایلنا

print

برچسب ها:

پاسخی بگذارید