تاریخ: ۱۳:۵۳ :: ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
خانوارهای کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد مشمول کمک هزینه شدند

با مصوبه هیات وزیران، خانوارهای کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد مشمول دریافت کمک هزینه شدند.

هیئت وزیران در جلسه دوم آبان ماه  به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران طرح حمایت غذایی از  گروه های کم درآمد جامعه را به شرح زیر تصویب کرد:

طرح حمایت غذایی از گروه های کم درآمد جامعه

سازمان برنامه بودجه کشور مجاز است به منظور حمایت از گروه های کم درآمد جامعه و تامین بسته های حمایتی برای گروه های زیر در قالب واریز به حساب سرپرست خانوار از طریق حساب های بانکی متصل به یارانه های نقدی اقدام نماید.

خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور.

خانوارهای تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران

خانوارهای با درآمد کمتر از سی میلیون ریال در گروه های کارگران ساختمانی، قالی بافان و شاغلان صنایع دستی، مشاغل آزاد و خویش فرمایان، رانندگان بین شهری و درون شهری، زنبورداران، کارگران باربر، شاغلین کسب و کارهای خانگی  کارگران کارگاه های متفرقه، عشایر و روستاییان، بازنشستگان دریافت کنندگان بیمه بیکاری و سایر گروه های مشمول که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی می شوند.

سایر خانوارهای کم درآمد و با درآمد ماهانه کمتر از سی میلیون ریال که درخواست آنها پس از بررسی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور پذیرفته می شود.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با استفاده از اطلاعات در اختیار از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور به درخواست کتبی اشخاص موضوع بند (ت) ماده (۱) این تصویب نامه پس از اجازه آنها به دسترسی وزارتخانه مذکور به حساب های بانکی مربوط رسیدگی کند.

دستگاه های اجرایی از جمله دستگاه های موضوع آیین نامه اجرایی تبصره (۱۴) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور موظف به ارایه اطلاعات مورد نیاز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشند.

 

print

پاسخی بگذارید