تاریخ: ۲۱:۳۳ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
دام سایت همسریابی  + عکس

۲ نفر که با راه اندازی سایت جعلی همسر یابی حساب شهروندان را خالی می کردندخبر داد.

سرویس حوادث اقتصاد شمال ؛سرهنگ” اسماعیل زراعتیان” گفت: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضائی به پلیس فتا مراجعه کرد و گفت: مبالغی از حسابش بدون اطلاع وی کسر شده است که تقاضای رسیدگی دارد.

وی افزود: ماموران پلیس فتا با انجام یکسری اقدامات فنی و پلیسی رد پایی از عاملان برداشت های غیر مجاز را در شهر تهران یافتند و بلافاصله موضوع را از طریق مقام قضائی پیگیری و با اخذ نیابت راهی تهران شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران پلیس فتا با همکاری ماموران کلانتری ۱۰۸ “شهید نواب صفوی ” تهران بزرگ پس از انجام یکسری اقدامات خاص پلیسی، متهمان را دستگیر و به مرودشت انتقال دادند.

سرهنگ “زراعتیان” تصریح کرد: متهمان در بازجویی های فنی و پلیسی اعتراف کردند با راه اندازی یک سایت همسر یابی و ارسال لینک آن از طریق شبکه های اجتماعی و پیام های کوتاه، آنان را به درگاه جعلی بانک هدایت و با در دست داشتن اطلاعات کارت بانکی آن ها، اقدام به برداشت از حسابشان با خرید کالا می کردند.

رئیس پلیس مرودشت در پایان با شاره به این که دستگیر شدگان با تکمیل پرونده به مراجع قضائی تحویل و از آن طریق روانه زندان شدند، به شهروندان توصیه کرد: به پیامک های ناشناس و ایمل های متفرقه اعتنا نکنند و به هیچ وجه آن را باز نکنند.

رکنا

print

پاسخی بگذارید