تاریخ: ۸:۲۷ :: ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
سرمایه‌گذاران منتظر کاهش قیمت طلا تا ۱۲۰۰دلار هستند/ کاهش ۹درصدی طلا در ۶ماه گذشته

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که سرمایه گذاران بین المللی منتظر کاهش قیمت جهانی طلا تا ۱۲۰۰ دلار هستند تا برای خرید و سرمایه گذاری اقدام کنند.

برخی تحلیلگران اقتصادی معتقدند که احتمال کاهش قیمت طلا تا ۱۲۰۰ دلار در هر اونس طی روزهای آینده وجود دارد. تقویت ارزش دلار و ادامه تنش های تجاری در روابط آمریکا و چین فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سایت طلا، بر اساس این گزارش در شرایطی که قیمت طلا نزدیک به پایین ترین سطح خود در یک سال اخیر قرار دارد، سرمایه گذاران منتظر کاهش قیمت تا مرز ۱۲۰۰ دلار هستند.

به نظر می رسد در صورت کاهش قیمت طلا به کمتر از ۱۲۰۰ دلار تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد.

این در شرایطی است که قیمت طلا در شش ماه گذشته بیش از ۹ درصد کاهش داشته است.

دیوید مادن تحلیلگر ارشد موسسه سی ام سی مارکتس گفت: گرچه روند نزولی قیمت طلا طی هفته های اخیر ادامه داشته ولی سرمایه گذاران بین المللی منتظر هستند تا قیمت طلا به کف حمایتی خود یعنی ۱۲۰۰ دلار برسد.

وی افزود: اگر سطح حمایتی ۱۲۰۰ دلاری برای هر اونس طلا شکسته شود، قیمت این فلز گرانبها احتمالا تا ۱۱۸۰ دلار کاهش خواهد یافت. تا زمانی که ارزش دلار و شاخص سهام آمریکا با افزایش روبرو شود، امید چندانی به افزایش قیمت طلا وجود ندارد.

گروهی از تحلیلگران معتقدند که حمایت کافی برای جلوگیری از کاهش شدید قیمت طلا در بازارهای بین المللی وجود دارد.

قیمت طلا با کاهش ارزش دلار در برابر ین صعودی شد

قیمت طلا در بازارهای جهانی در آغاز مبادلات امروز پنجشنبه با افزایش نسبی روبرو شده است.

به گزارش رویترز، ادامه روند نزولی ارزش دلار آمریکا در برابر ین ژاپن موجب شد تا قیمت طلا در بازارهای جهانی با افزایش همراه شود.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به بیش از ۱۲۱۴ دلار رسیده است.

ادامه تنش های تجاری بین آمریکا و چین و فشارها بر بانک مرکزی ژاپن برای متوقف کردن سیاست های پولی انبساطی تاثیر زیادی بر افزایش ارزش ین در برابر دلار داشته است.

چین تهدید کرده است که در واکنش به تصمیم جدید آمریکا برای اعمال تعرفه ۱۶ میلیارد دلاری، تعرفه های مشابهی را علیه واردات کالاهای آمریکایی وضع خواهد کرد.

در حالی که جنگ تجاری آمریکا و چین طی ماه های اخیر تشدید شده است ولی مازاد تجاری پکن با واشنگتن طی ماه جولای نیز افزایش داشته است.

مازاد تجاری چین با آمریکا طی ماه جولای به ۲۸٫۰۹ میلیارد دلار رسیده است این رقم در ماه ژوئن نیز به ۲۸٫۹۷ میلیارد دلار رسیده بود.

آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرده است که تحریم های جدیدی را علیه روسیه تا پایان اوت وضع خواهد کرد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل تاکید کرده است که واشنگتن برای مدت زمان زیادی منتظر اقدامات کره شمالی به سوی خلع سلاح اتمی صبر نخواهد کرد.

print
برچسب ها: ,

پاسخی بگذارید