با حضور رئیس جمهور
تاریخ: ۷:۲۰ :: ۱۳۹۷/۰۶/۱۳
سه طرح پتروشیمی  در عسلویه افتتاح شد

رئیس جمهوری که صبح امروز ( سه شنبه ) به عسلویه استان بوشهر سفر کرده است سه طرح مهم اقتصادی شامل طرح متانول پتروشیمی مرجان ، فاز یک نیروگاه پتروشیمی دماوند و فاز سوم پتروشیمی پردیس را به طور رسمی افتتاح کرد.

عملیات ساخت طرح متانول مرجان با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ششصد و پنجاه هزارتن در سال ۱۳۹۰ آغاز شد و از چندی پیش تولید اولیه خود را آغاز کرده است.
با بهره برداری از این طرح پتروشیمی ۲۵۰ نفر در دوران بهره برداری مشغول به کار خواهند شد.
دماوند تامین کننده یوتیلیتی فاز دوم پتروشیمی
همچنین فاز یک نیروگاه پتروشیمی دماوند نیز با هدف تامین برق و بخار۲۴ مجتمع پتروشیمی مستقر در فاز۲ پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پارس با حضور رئیس جمهوری بطور رسمی وارد مدار تولید شد.
فاز اول نیروگاه دماوند با ظرفیت نصب شده ۶۴۸ مگاوات و توان تامین ۵۴۰ مگاوات برق مورد نیاز مجتمع ها از طریق ۴ دستگاه توربین ژنراتور گازی فراهم شده و با اشتغال زایی برای ۱۶۶ نفر در هنگام بهره برداری افتتاح شده است.
بر پایه این گزارش، این واحد اکنون برق مورد نیاز مجتمع های مهر، مروارید، کاویان، انتخاب، تخت جمشید، مرجان، بوشهر، مخازن سبز عسلویه و واحد های آبگیر و یونیت اول واحد تفکیک هوای فشرده را تامین می کند.
واحد بخار فاز۱ نیروگاه دماوند
این نیروگاه با توان تولیدی ۲ بولر اصلی و ۱ بولر کمکی بازیافت حرارتی ظرفیت تولید ۷۸۰ تن بخار را در ساعت فراهم کرده است و بخار مورد نیاز مجتمع های پتروشیمی مهر،مروارید، کاویان و مرجان را تامین می کند و در آینده نیز نیاز سایر طرح های در حال ساخت در فاز ۲ را تامین خواهد کرد.

print

پاسخی بگذارید