تاریخ: ۸:۲۵ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
شرایط و میزان تامین ارز رانندگان بین‌المللی ابلاغ شد+جدول

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی شرایط تامین، انتقال ‏‏‏و پرداخت ارز رانندگان حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت را ابلاغ کرد.

به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، پیرو بخشنامه شماره ۱۵۲۴۴‌/۹۷ مورخ ۲۵‌/۱‌/۱۳۹۷ در خصوص تامین ارز بابت مصارف ارزی خدماتی مورد نیاز متقاضیان، موارد زیر در رابطه با نحوه تأمین، انتقال ‌/ پرداخت ارز (به صورت اسکناس) بابت رانندگان بخش حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت، موضوع بند (۱۰) بخشنامه مذکور برای اجرا ابلاغ می‌شود:

۱‌- تامین و انتقال ‌/ پرداخت ارز بابت رانندگان کامیون‌های ایرانی به منظور خروج از کشور به شرح جدول پیوست، ‌ به نرخ روز اعلامی از سوی این بانک و با احتساب کارمزدهای متعلقه (موضوع نامه‌ شماره ۲۳۹۸۷‌/۹۷ مورخ ۱‌/۲‌/۱۳۹۷) امکان‌پذیر است.

۲ـ مدارک‌ مورد نیاز جهت ارائه به بانک به هنگام ارایه درخواست خرید ارز شامل گذرنامه، دفترچه خروج راننده، کارت ملی، کد رهگیری راهنامه برخط (CMR) صادره از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، کارت هوشمند راننده است. ضمنا لازم است تصاویر مدارک مزبور به منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق ذی‌ربط نگهداری شود.

۳ـ در صورت عدم دریافت ارز توسط رانندگان مذکور قبل از انجام سفر، تأمین و انتقال ‌/ پرداخت ارز با دریافت مدارک مربوطه (موضوع بند ۲ فوق) و مشروط به انجام سفر مربوطه و در مقابل ارائه صفحه ممهورشده به مهر خروج و ورود از/به کشور مندرج در گذرنامه و یا دفترچه خروج راننده، بلامانع است.

۴ـ چنانچه متقاضی جهت سفر قبلی ارز دریافت کرده باشد، تامین و انتقال ‌/ پرداخت ارز بابت سفر جدید، منوط به حصول اطمینان از مسافرت راننده به خارج از کشور بابت ارز دریافتی (ممهورشدن صفحه مربوطه گذرنامه به مهر خروج و ورود از/به کشور و یا دفترچه خروج راننده) است.

۵ ـ در صورت امکان استفاده از سایر ابزارهای پرداخت وجه (کارت، حواله و …) انجام این امر مجاز و مورد تاکید این بانک است.

ضمنا هماهنگی لازم درخصوص تامین اسکناس مربوطه با اداره عملیات ارزی بانک مرکزی انجام شده است و تمام شعب و واحدهای ارزی ذیربط، ملزم به نظارت و حُسن اجرای این بخشنامه هستند.

d

print

پاسخی بگذارید