تاریخ: ۱۹:۴۶ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، در تشریح نشست کمیسیون متبوع خود گفت: طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان بررسی و به تصویب رسید.

مسعود رضایی گفت: در نشست امروز طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مورد بررسی قرار گرفت، البته نماینده دولت در این جلسه تاکید داشت که این موضوع در لایحه جدید مدیریت خدمات کشوری مورد بررسی قرار گیرد؛ اما نمایندگان طرح فعلی را بررسی کردند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه طبق ماده ۷۲ قانون مدیریت خدمات کشوری ۴ گروه از ممنوعیت به کارگیری پس از بازنشستگی معاف هستند، افزود: در بند الف این ماده آمده است: روسای ۳ قوه، وزرا و معاونان آنها مقام محسوب می شوند، بنابراین حذف و یا عدم حذف این بند هیچ تاثیری در این مسئله ندارد؛ زیرا رییس جمهور توسط مردم، رییس قوه قضاییه ازسوی رهبری و رییس مجلس به عنوان نماینده انتخاب می شود.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، تصریح کرد: همچنین در بند (ب) تاکید شده وزرا، سفرا، معاونان و همطرازان آنها نیز مقام محسوب می شوند، بنابراین این افراد پس از بازنشستگی به عنوان مقام قبلی خود می توانند به کار بازگردند، اما شغل دیگری نمی توانند داشته باشند؛ البته همطرازان به دلیل گستردگی شمول افراد این بند حذف شد؛ ضمن اینکه در بند ح این ماده نیز مطرح شده برگشت نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعات به ادارات خود بلااشکال است.

print

پاسخی بگذارید