تاریخ: ۱۰:۲۷ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
قیمت مرغ به ۷۳۰۰ رسید

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی نرخ جدید مرغ، انواع مشتقات و تخم مرغ در بازار را اعلام کرد.

مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی، از کاهش ۱۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۴ هزار و ۷۰۰،مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۶ هزار و ۵۰۰، توزیع درب واحد های صنفی ۶ هزار و ۶۵۰ و خرده فروشی ۷ هزار و ۳۰۰ تومان است.

به گفته وی نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر ۶ هزار و ۳۰۰ و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ ۷ هزار و ۳۰۰ تومان است.

یوسف‌خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات افزود: همچنین نرخ هر کیلو سینه با کتف ۱۳ هزار، سینه بدون کتف ۱۴ و فیله مرغ ۱۵ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی با بیان اینکه روند کاهشی نرخ مرغ در بازار ادامه دارد،گفت: با توجه به ازدیاد تولید و افزایش عرضه در برابر کاهش تقاضا، روزانه به طور متوسط قیمت هر کیلو مرغ  با افت ۱۰۰ تومانی در بازار روبروست که این امر زیان انباشت مرغدار را به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه امکان پیش بینی بازار مرغ در روزهای آتی وجود ندارد،بیان کرد: با توجه به وضعیت کنونی اعلام بار از طرف مرغداران و کاهش تقاضا در بازار پیش بینی می شود که اتفاق خاصی تا پایان هفته در بازار مرغ رخ ندهد.

یوسف‌خانی حداقل نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده ۵ هزار و ۲۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها ۸ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: این درحالی است که هم اکنون مرغداران در فروش هر کیلو مرغ زنده با زیان ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومانی روبرو هستند.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه قیمت تخم مرغ از ثبات نسبی در بازار برخوردار است، تصریح کرد: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ ۷ هزار تومان و شانه ای ۱۴ هزار تومان است که در هفته های اخیر به سبب همخوانی عرضه و تقاضا مشکلی در این بازار وجود نداشته است.

print
برچسب ها:

پاسخی بگذارید