تاریخ: ۸:۲۰ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
پاداش بازنشستگی ۹۸۷ مدیر اعلام شد/اختلاف نظر بر سر افزایش حقوق‌ها

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اختلاف نظر دولت و مجلس درباره میزان افزایش حقوق کارمندان، عنوان کرد: ۹۸۷ مدیر دولت در پایان سال گذشته با پاداش ۴۰۰ میلیون تومانی خود را بازنشسته کردند.

غلامرضا تاجگردون در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره موضوع افزایش حقوق امسال کارمندان گفت: آنچه که در مجلس تصویب شد افزایش ۲۰ درصدی کف حقوق کارمندان بود و­برای بقیه حقوق ها به روش پلکانی ­افزایش می یافت، اما ­اکنون دولت افزایش حقوق را بین ۶ تا ۱۲ درصد اعمال کرده است.

تاجگردون با اشاره به اینکه برای افزایش حقوق کارمندان استفساریه به صحن علنی ارائه می کنیم افزود: درباره افزایش حقوق کارمندان برای امسال در دولت، نوعی نامهربانی یا توجه نکردن به تفاهم با­ مجلس یا برداشت دیگر از متن قانون بودجه انجام شد.

وی گفت: ­هرچه با دولت گفتگو می کنیم نمی پذیرد و پاسخ جدی نمی ­دهد. تاجگردون افزود: مجبور هستیم نظر استفساریه را برای افزایش حقوق کارمندان به صحن علنی مجلس ارائه دهیم و آن را به قانون تبدیل کنیم.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: با توجه به اینکه شکاف جدی بین پاداش بازنشستگان وجود داشت که باید حل می شد در سال ۹۷ سقف پاداش را حدود ۲۸۰ میلیون تومان قرار دادیم، اما افرادی که حقوق آنها بالای ۸ میلیون تومان بود بر این اساس ضرر می کردند.

تاجگردون افزود: ۹۸۷ نفر در دستگاه ها و شرکت های دولتی و بانک ها پاداش بازنشستگی بیش از ۴۰۰ میلیون تومان گرفته و آخر سال ۹۶ خود را بازنشست کرده اند. وی گفت: ۲۰۰ نفر از این افراد بیش از ۶۰۰ میلیون تومان پاداش گرفته اند و فردی نیز یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان پاداش گرفته است.

وی بیان داشت: ۱۴ نفر از کسانی که بیش از ۴۰۰ میلیون تومان پاداش گرفته اند و خود را در سال ۹۶ بازنشسته کرده اند امسال دوباره به کار بازگشته اند. وی گفت: از دولت خواسته ایم این افراد که سطح ­آنها معاون وزیر است از سیستم دولتی کنار بگذارد ­و در بخش خصوصی به کار گرفته شوند.

تاجگردون افزود: در نشستی که با معاون اول رییس جمهور درباره قیمت ارز داشتیم وی اتفاقات بازار ارز را شفاف و در گزارش کاملی ارائه کرد اما دولت هنوز نتوانسته درباره برخی موضوعات تصمیم بگیرد که یکی از دلایل آن ورود دیر هنگام به این مسئله بوده است. وی با بیان اینکه نبود تعادل در عرضه و تقاضا قیمت ارز را افزایش داد اضافه کرد: رشد اقتصادی و افزایش خروج سرمایه های ارزی نیز از دلایل افزایش قیمت ارز است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: ارز ­۴ هزار و ۲۰۰ تومانی توان پوشش نیاز کل بازار را ندارد که این موضوع باید برای جلوگیری از زیان بخش های مختلف تولید مدیریت شود. وی گفت:­ سال گذشته برای دانشجویانی که خارج از کشور درس می خوانند­ حدود ۳۰ میلیارد دلار ارز از کشور خارج شده که دولت باید فکری برای این مسئله بکند.

تاجگردون افزود: دولت باید ما به التفاوت ارزش دلاری که به قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان به صادرکننده می دهد به وی پرداخت کند تا صادر کننده از روش های دیگر برای دستیابی به دلار نرخ بازار استفاده نکند.

وی گفت: دوران سختی را پیش رو نداریم و این دوران را پشت سر گذاشته ایم اما دولت نباید مسائل را درباره ارز از مجلس پنهان کند. تاجگردون افزود: برای بهبود بخش تولید نیز باید مقداری تورم افزایش یابد.

print

پاسخی بگذارید