تاریخ: ۱۵:۰۳ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
پرداخت ۲۵۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در گلستان

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت که از ابتدای امسال تاکنون دو هزارو ۵۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به متقاضیان در این استان پرداخت شده است.

به گزارش اقتصاد شمال موسی بی باک دوشنبه درجلسه کارگروه اشتغال گنبدکاووس افزود: از میزان تسهیلات پرداختی، دو هزار و ۱۰ میلیارد ریال از اعتبارات اشتغال روستایی و عشایر و ۵۲۰ میلیارد ریال نیز از اعتبارات اشتغال فراگیر بوده است.
وی اضافه کرد: درحوزه اشتغال روستایی و عشایر از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار و ۹۰۲ طرح با نیاز تسهیلاتی چهار هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال توسط ادارات و نهادهای گلستان تشکیل و به بانک های عامل معرفی شده است.
بی باک گفت: از این تعداد پرونده ارسالی به بانک ها تاکنون دو هزار و ۸۸۹ طرح به مبلغ دو هزار و ۱۰ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده که ۱۲۳ درصد اعتبارات تخصیصی به استان گلستان در این بخش می باشد.
وی تصریح کرد: پرداخت این میزان تسهیلات درحالی که میانگین پرداخت کشوری ۷۵ درصد است، استان گلستان را جزو استان های برتر کشور کرده است.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان ادامه داد: علاوه بر تسهیلات این بخش که مرحله دوم آن نیز به زودی ابلاغ می شود، مبلغ ۵۲۰ میلیارد ریال از اعتبارات اشتغال فراگیر به متقاضیان در این استان پرداخت شده است.
وی از آغاز راستی آزمایی تسهیلات پرداختی و هزینه کرد صحیح آن توسط متقاضیان توسط کمیته نظارت در گلستان خبر داد و گفت: با متخلفان احتمالی در هر یک از تسهیلات دریافتی شامل ‘روستایی و عشایر، اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی’ بشدت برخورد می شود.
بی باک همچنین عملکرد گنبدکاووس را در جذب تسهیلات روستایی و عشایر و اشتغال فراگیر را ضعیف اعلام کرد و گفت: جذب تنها ۴۸درصد تسهیلات این بخش ها درحالی که میانگین استانی ۵۵ درصد است، زیبنده این شهرستان با ظرفیت های متنوع آن نیست.
وی از مسئولان گنبدی درخواست کرد تا متناسب با ظرفیت ها نسبت به پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی اقدام نمایند و نباید تسهیلات این بخش که در ۳۴۰ رشته پیش بینی شده، تنها به قالی بافی و خیاطی که به مرحله اشباع رسیده اند، اختصاص یابد.
بی باک اضافه کرد: درحوزه مشاغل خانگی بهتر است تسهیلات به شرکت های پشتیبان و کارآفرین پرداخت شود که قدرت ایجاد اشتغال پایدار و نیز بازپرداخت آن را دارند.
وی همچنین از پرداخت تسهیلات تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال در کارگروه استانی اشتغال خبر داد و گفت: پیش از این پرداخت این میزان تسهیلات باید در کارگروه ملی تصویب می شد.

منبع:ایرنا

print

پاسخی بگذارید