تاریخ: ۲۳:۳۹ :: ۱۳۹۷/۱۲/۰۱

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس تاراج بیت المال، سوءاستفاده از سرمایه های ملی و واگذاری کارخانه ها به افراد فاقد اهلیت را از جمله دلایل برخی نمایندگان برای برکناری پوری حسینی از ریاست سازمان خصوصی سازی عنوان کرد.

به گزارش اقتصاد شمال نصرالله پژمانفر در مورد نامه تعدادی از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و امور دارایی در خصوص برکناری پوری حسینی از ریاست سازمان خصوصی سازی گفت: عملکرد نامناسب سازمان خصوصی سازی دو اثر در جامعه گذاشته که در درجه نخست بیت المال در معرض سوء استفاده برخی افراد قرار گرفته است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عملکرد نامناسب سازمان خصوصی سازی و واگذاری های اشتباه بار فرهنگی منفی در جامعه بر جای گذاشته و باورهای اشتباه در میان مردم ایجاد کرده است،  افزود: در حال حاضرمردم به این نقطه و نتیجه رسیده اند که بیت المال و اموال کشور در معرض تاراج قرار گرفته که این موضوع بیش از ضرر مالی، ضرر فرهنگی در جامعه ایجاد کرده است.

نباید به بهانه اجرای اصل 44 سرمایه های ملی به عنوان طعمه در اختیار برخی افراد قرار گیرد

وی  با بیان اشاره به اینکه مردم متوجه می شوند که ارزش واقعی سرمایه‌های ملی و اموال کشور چقدر است، ادامه داد: متاسفانه سرمایه های ملی با رانت در اختیار  برخی افراد قرار گرفته و به افراد فاقد اهلیت واگذار شده که مشکلاتی برای کشور ایجاد کرده اند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصل 44 قانون اساسی باید در کشور اجرا شود اما نباید به این بهانه سرمایه های ملی به عنوان طعمه در اختیار برخی افراد قرار گیرد، اظهار داشت: بنده ده‌ها بار در خصوص واگذاری ایران ایرتور با آقای پوری حسینی مذاکره و نشست برگزار کردم تا این شرکت با این قیمت و با این شیوه واگذار نشود، اما مذاکرات به نتیجه نرسید.

نمایندگان در نامه ای به دژپسند خواستار برکناری پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی شده اند

وی افزود: در حال حاضر موضوع این واگذاری از سوی دستگاه قضایی و دادگستری پیگیری می شود، چراکه با مذاکره با سازمان خصوصی سازی نتیجه ای حاصل نشد.

به گزارش خانه ملت، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان در نامه ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار برکناری پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی شده اند، تصریح کرد: امیدوارم وزیر به این موضوع و نامه توجه داشته باشد، البته روحیه وزیر مثبت  بوده و قطعا در این خصوص برخورد منطقی و کارشناسی انجام می دهد.

print

پاسخی بگذارید