تاریخ: ۲۰:۰۹ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
۱۰۰ هزار حلقه لاستیک از گمرکات کشور ترخیص می‌شود

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اشاره به اجرای دستورالعمل محاسبه کرایه حمل بار بر مبنای تن کیلومتر از ابتدای دیماه گفت: ۱۰۰ هزار حلقه لاستیک ویژه ناوگان باری از گمرکات در حال ترخیص است و تا یکی دو ماه آینده مشکلات این بخش رفع می‌شود.

 به گزارش اقتصاد شمال ،عبدالهاشم حسن‌نیا عصر امروز در حاشیه جلسه با تعدادی از رانندگان ناوگان باری و شرکت‌های حمل و نقل بار در استان گلستان اظهارداشت: حدود 90 درصد حمل و نقل بار و مسافر کشور از طریق جاده‌ها انجام می‌شود و این آمار نشان از اهمیت این بخش در اقتصاد کشور دارد.

وی اعلام کرد: حدود 340 هزار ناوگان باری، 600 هزار راننده و 100 هزار ناوگان حمل و نقل سواری در کشور به مردم خدمات می‌دهند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به مباحثی که در جلسه با شرکت‌های حمل و نقل بار و رانندگان این ناوگان در استان داشت، خاطرنشان کرد: کاستی‌هایی از گذشته داشتیم که بخشی از آن مربوط به ما بود و آن را می‌پذیریم. در پی برگزاری این نشست‌ها به برخی آیتم‌ها که کیفیت زندگی فعالان این بخش را افزایش می‌دهد، رسیدیم.

وی افزود: یکی از خواسته‌های رانندگان حمل و نقل بار در کشور، محاسبه کرایه حمل بار براساس تن کیلومتر بود. باتوجه به توپوگرافی، وضعیت شبکه راه‌های اصلی و فرعی و همچنین پراکندگی نقاط تولید بار در کشور پس از برگزاری حداقل 100 جلسه در 4 ماه گذشته به مبنای محاسبه تن کیلومتر رسیدیم. این صورتجلسه به شورای عالی ترابری فرستاده و در آنجا هم تصویب شد. این دستورالعمل در روزهای گذشته ابلاغ و  از اول دیماه اجرا می‌شود.

حسن‌نیا به نظارت مستمر و سازمان‌یافته بر کمیسیون اضافه و توزیع عدالت بار هم اشاره کرد و گفت: در این مدت با یکهزار و 200 شرکت که به نوعی تخلف می‌کردند برخورد کردیم و همچنین به حدود 90 درصد از 22 هزار شکایتی که از سوی رانندگان اعلام شد پاسخ دادیم.

وی درباره بیمه تکمیلی رانندگان حمل و نقل بار هم اظهارداشت: در چندماه گذشته بابت خدماتی که به راننده‌ها و خانواده‌هایشان در این زمینه داده شد، حدود 48 میلیارد تومان هزینه شده است که نشان می‌دهد در همین مدت محدود بیش از 750 هزار نفر از خدمات بیمه تکمیلی برخوردار شدند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: بخشی از مشکل رانندگان در سیستم توزیع بار بود که در این زمینه کنترل‌ها بیشتر شده است. سالانه حدود 30 میلیون بارنامه و برای هر کامیون حدود 8 سرویس‌بار توزیع می‌شود که باید عدالت در این زمینه رعایت شود.

وی درباره تأمین تأمین لاستیک و قطعات موردنیاز ناوگان باری کشور بیان داشت: حدود 100 هزار حلقه لاستیک در گمرکات کشور در حال ترخیص است و در داخل هم تولیدات افزایش یافته و تا یکی دوماه آینده بخش زیادی از مشکلات این بخش برطرف می‌شود.

منبع:تسنیم

print

پاسخی بگذارید