تاریخ: ۲۳:۵۷ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
اختصاص ۱۵۰میلیارد تومان وام اشتغال به مازندران

نرخ بیکاری در مازندران ۱۰٫۲ درصد اعلام شد.

به گزارش اقتصاد شمال ،سرپرست دفتر جذب و حمایت ازسرمایه گذاری استانداری مازندران گفت: یک هزارو ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی ارزان قیمت به این استان اختصاص یافت.

سید رحیم بخشی عصر روز یکشنبه درکارگروه تخصصی اشتغال مازندران افزود: این تسهیلات با نرخ سود ۶ درصدی در خانوارهای تحت پوشش بنیاد شهید، بهزیستی و کمیته امداد در این استان پرداخت می شود.
وی اضافه کرد: براساس اساسنامه به خانوارهای تحت پوشش بنیاد شهید انقلاب اسلامی به ازاء ایجاد هر شغل تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال با نرخ سود مصوب داده خواهد شد.
به گفته بخشی، این تسهیلات برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد برای هر خانوار ۵۰۰ میلیون ریال مصوب شده است.
وی مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات را برای خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی ( بنیادشهید، کمیته امداد و بهزیستی ) شش ساله اعلام کرد.
وی شرط معرفی متقاضیان برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل را تایید طرح اشتغال آن در کمیته تخصصی اشتغال در شهرستان ها دانست.
سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مازندران خاطرنشان کرد: بانک های عامل ( کشاورزی، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید) موظفند ۲۵ درصد از سقف این تسهیلات را برای پرورش دام سبک و سنگین اختصاص دهند.
وی اولویت پرداخت این تسهیلات را سکونت در روستا و نداشتن شغل دولتی دانست.
براساس آمار تاکنون ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مازندران ابلاغ شده است که در قالب اشتغال روستایی، اشتغال پایدار و خانوارهای تحت پوشش دستگاههای حمایتی درحال پرداخت است.
براساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در مازندران ۱۰٫۲ درصد اعلام شد که یک درصد از میانگین کشوری پایین تر است.
ایرنا

print

پاسخی بگذارید