تاریخ: ۱۲:۴۶ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۲

بانک مرکزی برای برگزاری مجمع بانک سرمایه ۴ شرط را مطرح کرد.

 به گزارش اقتصاد شمال ، بانک مرکزی بر اساس گزارش حسابرس مستقل، برگزاری مجمع سالانه بانک سرمایه برای سال مالی منتهی به اسفند  ۹۵ را مشروط به ۴ شرط ذیل کرد تا این بانک بتواند پس از مدت ها این مجمع را برگزار کند تا گره معاملاتی و توقف نماد آن حل شود.

۱. اعمال ثبت های اصلاحی لازم حداقل به مبلغ ۱.۱۷ هزار میلیارد تومان بابت کسری ذخایر مطالبات مشکوک الوصول و کسری ذخایر تسهیلات جاری از سرفصل های معوق و مشکوک الوصول در قالب تسهیلات امهالی و تجدیدی که در سال مورد گزارش هیچ گونه وصولی نداشته و صرفا مشمول محاسبه ذخیره عمومی شده است.

۲. اعمال ثبت های اصلاحی لازم جهت تعدیل زیان خالص از بابت افزایش بدهی های ارزی ناشی از تسعیر دارایی ها و بدهی های ارزی بانک به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان که با نرخ ارز مرجع در تیر سال ۹۲ انجام شده است.

۳. درج آثار ثبت های حسابداری اصلاحی فوق در صورتجلسه مجمع سالانه آن بانک

۴. اطلاع رسانی موارد مذکور از طریق درج در سامانه کدال

وضعیت نماد و درصد سهام شناور آزاد

این گزارش می افزاید: بر اساس اطلاعات تارنمای TSETMC در حال حاضر نماد معاملاتی شرکت بانک سرمایه که با نماد «سمایه» در بازار پایه «پ» فرابورس فعال است در وضعیت «ممنوع-متوقف» قرار دارد و احتمالا بعد از برگزاری مجمع نماد این بانک نیز در بازار سهام باز می شود.

افزون بر این، میزان سهام شناور آزاد بانک سرمایه در بازار سهام در این سامانه اطلاعاتی درج نشده است.

گفتنی است سهام شناور آزاد ، «Free float» بخشی از سهام یک شرکت سهامی اطلاق می شود، که دارندگان آن آماده عرضه و فروش آن بخش از سهام می‌باشند و انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک قابل معامله باشند و مالکان سهام شناور آزاد قصد ندارند با حفظ آن در مدیریت شرکت مشارکت نمایند.

از سویی دیگر، برای محاسبه سهام شناور آزاد باید ترکیب سهامداران، بررسی و سهامداران راهبردی را مشخص کرد در عین حال سهامدار راهبردی، سهامدارانی هستند که در کوتاه مدت، قصد واگذاری سهام خود را نداشته و معمولاً می‌خواهند برای اعمال مدیریت خود، این سهام را حفظ کنند و این فرض در محاسبه سهام شناور آزاد تعداد سهام متعلق به دارندگان سهام راهبردی از تعداد کل سهام موجود کسر می‌شود.

تصویر نامه بانک مرکزی به بانک سرمایه

print

پاسخی بگذارید