تاریخ: 6:47 :: 2017/12/21

جمعی از کارگران شرکت دیار خودرو در شهرستان گلپایگان استان اصفهان مقابل شعبه موسسه اعتباری کوثر تجمع کرده و خواستار حل مشکلات خود شدند.

سهام شرکت دیار خودرو که یک شرکت تولیدکننده خودرهایی با برند چینی مثل سابرینا، سنوا، شاسی‌بلند‌ها و کراس‌اوور‌های گریت وال و وانت‌های وینگل است، تا مدتی پیش در اختیار موسسه اعتباری کوثر بوده اما این موسسه تابستان امسال آگهی فروش سهام دیار خودرو را منتشر کرد.  هنوز از سرنوشت سهام این شرکت و نحوه فروش آن و موفقیت کوثر در فروش دیارخودرو خبری منتشر نشده اما کارگران دیار خودرو چندین ماه است که حقوق نگرفته‌اند و بعد از وعده وعیدهای بسیار کارگران با تجمع مقابل موسسه کوثر خواهان روشن شدن تکلیف خود شدند.

یکی از مسوولان موسسه اعتباری کوثر در گلپایگان به خبرنگار بانک مردم گفت: موسسه کوثر سهام دیار خودرو را واگذار کرده و دیگر مسوولیتی درقبال کارگران این شرکت ندارد. پس اعتراض کارگران به کوثر بی‌مورد است.

امروز بعد از تجمع کارگران، مسوولان دیار خودرو قول دادند از روز شنبه هفته آینده پرداخت حق و حقوق کارگران آغاز شود. برخی از کارگران اعلام کردند از سال گذشته حقوق نگرفته‌اند و مسوولان قرار است حقوق یک سال را در چند نوبت بدهند اما از این وعده‌ها زیاد داده شده و معلوم نیست چه موقع عمل می‌شود.

موسسه کوثر، دیارخودرو را به چه کسی فروخت؟

موسسه اعتباری کوثر تیرماه امسال اعلام کرد قصد دارد ۸۹درصد از سهام تملیکی خود در شرکت سازه‌های خودرو دیار را که معادل بیش از ۲۷میلیون سهم در این شرکت است از طریق مزایده به فروش برساند اما هیچ‌گاه مشخص نشد آیا این سهام فروخته شده یا خیر؟

بر اساس اعلام این موسسه، قیمت پایه در نظر گرفته شده برای سهام سازه‌های خودرو دیار معادل ۶۲۰ میلیارد تومان است که باید طی فرآیندی به‌صورت نقدی، دریافت سهام، دارایی یا قراردادهای لازم‌الاجرا به موسسه کوثر پرداخت شود.

این موسسه همچنین امکان خرید اعتباری سهام سازه‌های خودرو دیار را نیز ارائه کرده است که بر اساس آن ارزش پایه سهام مورد اشاره ۷۰۰ میلیارد تومان است که خریدار پس از واریز اولیه ۸۰میلیارد تومان، با ارائه وثایق لازم الاجرا، تضمین ملکی و چک‌های تضمین قرارداد می‌تواند سهام را در تملک خود درآورد.

نماینده گلپایگان سال گذشته چه گفته بود؟

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی دی ماه سال گذشته گفته بود: مدیریت دیار خودروی گلپایگان به وزارت دفاع واگذار شد.

علی بختیار اظهار کرد: با آغاز کار در مجلس راه‌اندازی شرکت دیار خودرو و بررسی وضعیت کارگران این شرکت در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان این که با پیگیری‌ها مستمر در مجلس بازدیدی از سوی اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای رفع مشکلات شرکت‌های صنعتی گلپایگان به ویژه دیارخودرو صورت گرفت، گفت: در همین راستا تصمیمات با صاحبان سرمایه این شرکت برای مدیریت جدید انجام شد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه هفته گذشته با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با توجه به تغییر مدیریت دیار خودرو، تصریح کرد: محور اصلی جذب سناریوی جدید در حفظ سهام و مدیریت جدید و احیای دوباره این واحد تولیدی بود که سرانجام با پیگیری‌های مستمری در این خصوص مدیریت شرکت دیار خودروی گلپایگان به وزارت دفاع واگذار شد.

بختیار با بیان این که مدیر جدید شرکت دیار خودروی گلپایگان تعیین‌شده است، افزود: با احیای دوباره وضعیت کارگران در هفته‌های اخیر رسیدگی و مورد توجه قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس ابراز داشت: واگذاری دیارخودرو به وزارت دفاع یک رویداد مهم در شرکت دیار خودروی گلپایگان است که قطعاً نتایج مثبت و مؤثری برای احیای دوباره این کارخانه تولیدی به همراه دارد.

 تجمع دیروز  مقابل موسسه کوثر صرفا صنفی بوده و ربطی به فعالیت بانکی این موسسه اعتباری ندارد. موسسه کوثر چند سالی است که موفق شده با عملکرد خوب و تبلیغات مناسب نگاه‌های زیادی را به خود جلب کند.

print

پاسخی بگذارید

*

code