گروه: مذهبی
تاریخ: ۲۳:۵۸ :: ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
امام جمعه رشت: طرح‌های سالم‌سازی دریا به دقت واگذار شود

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: مسئولان دقت لازم در واگذاری طرح های سالمسازی را داشته باشند تا در آینده مشکلی ایجاد نشود و برخی افراد مدعی این مناطق نشوند.

آیت الله فلاحتی در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار کرد: پنجم مرداد سال ۱۳۵۸ نخستین نمازجمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان امام(ره) توسط آیت الله طالقانی در تهران اقامه شد.
وی ادامه داد: ۴۰ سال است نمازجمعه که از مواهب خدا و انقلاب اسلامی محسوب می شود به جامعه اسلامی ارزانی شده است.
امام جمعه رشت نمازجمعه را قرارگاه ایمان و پایگاه مردم انقلابی و دردمند دانست و بیان کرد: نمازجمعه پایگاه خوبان و محل اطلاع رسانی حوادث داخلی و خارجی است و نمازجمعه نقشی بی بدیل در تحریک عواطف و تهییج مردم به طرف ارزش های انقلاب دارد و این نقش بی بدیل را دشمن نیز درک کرده ضمن اینکه نمازجمعه پایگاه وحدت مردم ایران و ملت های کشورهای اسلامی است.
وی پنجم مردادماه را سالروز آغاز عملیات پر فروغ مرصاد عنوان کرد و گفت: پس از عملیات مذکور منافقان آواره و سرگردان کشورهای دیگر شدند.
نماینده ولی فقیه در گیلان  به روز ترویج آموزش های فنی و حرفه ای در ششم مردادماه اشاره کرد و یادآور شد: با تبریک این روز به دست اندرکاران امر فنی و حرفه ای، امیدوارم کارآفرینان خروجی مراکز آموزش فنی و حرفه ای باشند.
وی با بیان اینکه حادثه خونین جمعه مکه در۹ مردادماه سال ۱۳۶۶ اتفاق افتاد، اظهار کرد: امام(ره) فرمودند که در وقت مناسب انتقام این روز را از آمریکا و آل سعود می گیریم و اکنون عربستان در یمن در حال خفه شدن است.
امام جمعه رشت به نشست مقام معظم رهبری با نیروهای مقاومت و حماس اشاره کرد و افزود: پیروزی بدون مقاومت به دست نمی آید و موضوع فلسطین به نفع مردم این سرزمین و دنیای اسلام تمام می شود.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه افول موریانه ای رژیم صهیونیستی را از درون شاهد هستیم، تصریح کرد: به دلیل فقدان رهبران توانمند، وجود رهبران خودفروخته و حمایت نکردن رهبران کشورهای اسلامی، ملت فلسطین هنوز به اهداف خود نرسیده است.
وی به وضعیت گیلان اشاره کرد و گفت: از وزیر محترم کشور تقاضا داریم و این موضوع بیان سخن مردم خوب و مهربان گیلان و نمازگزاران انقلابی است که اینقدر معرفی استاندار را به تاخیر نیندازید.
نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید براینکه نکند معرفی استاندار گیلان مانند انتخاب شهردار رشت شود، بیان کرد: البته اینگونه نخواهد شد و به طور قطع صدای ما به وزیر محترم کشور خواهد رسید.
آیت الله فلاحتی ادامه داد: تقاضا داریم هر چه سریع تر وضعیت استانداری در معرفی استاندار مشخص شود البته همان طور که در گذشته در این راستا عرض کردم، استاندار مومن، انقلابی، دارای اراده برای کار، فارغ از زدوبندها و نگاه های سیاسی و در مسیر انقلاب و ارزش ها در استان عزیز گیلان معرفی شود.
وی به برگزاری شورای فرهنگ عمومی گیلان اشاره کرد و گفت: موضوع های حجاب، هنجارها، هنجارشکنان و طرح های سالمسازی دریا به خوبی بررسی می شود و تمام مسئولان استان پای کار هستند.
امام جمعه رشت با قدردانی از قوای مسلح به ویژه نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و نیروی دریایی مستقر در گیلان، خاطرنشان کرد: طرح ناظر ۱ نیروی انتظامی به خوبی پاسخگوی کشف حجاب در خودروها بوده است.
آیت الله فلاحتی کشف حجاب در خودرو را گناه، خلاف شرع، خلاف قانون و خلاف عقاید مردم مسلمان دانست و یادآور شد: آینده گیلان را خوب می بینیم زیرا گیلانی ها مردمی عاقل، فهمیده و منطقی هستند و اگر بدانند طبق قانون و موازین اسلامی باید حجاب را در خودرو، معابر عمومی و سواحل رعایت کنند این امر را انجام می دهند.

نماینده ولی فقیه در گیلان دریا و ساحل را جزو انفال عنوان کرد و افزود: واگذاری ساحل دریا برای اجرای طرح های سالمسازی دریا و اشتغالزایی مشکلی ندارد اما طوری نشود که بعدها عده ای ادعای مالکیت داشته باشند.
تعدادی از خادمان ستاد نماز جمعه رشت نیز قبل از خطبه ها، تجلیل شدند.

print

پاسخی بگذارید