تاریخ: ۲۲:۴۰ :: ۱۳۹۷/۱۲/۰۲

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: درایام تعطیلات نوروز 98 و با هدف ایجاد نشاط اجتماعی برای مسافران و گردشگران، 41 نوروزگاه در مناطق شهری و روستایی این استان راه اندازی می شود.

سرویس فرهنگی اقتصاد شمال ،ابراهیم کریمی روز پنجشنبه در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر گنبدکاووس افزود: از این تعداد، 14 نوروزگاه در شهرها و 27 مورد در مناطق روستایی استان گلستان راه اندازی می شود.
وی اضافه کرد: مجموعه مدیران دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر گلستان بویژه استاندار با برنامه ریزی انجام شده تلاش دارند، زمینه حضور گردشگران و مسافران بیشتری نسبت به نوروز امسال در استان فراهم شود.
کریمی با یادآوری بازدید افزون بر 11 میلیون مسافر از جاذبه های گردشگری گلستان و اقامت یک میلیون و 670 هزار نفر از آنان در تعطیلات نوروز 97 در استان، گفت: یکی از راه های جذب گردشگر به گلستان راه اندازی واحدهای بوم گردی روستایی است که مورد استقبال خوب مسافران و گردشگران قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: به همین منظور برای تعطیلات نورز 98 تعداد 150 واحد بوم گردی روستایی در گلستان فعال خواهند بود ضمن اینکه علاوه بر اماکن اقامتی، 100 خانه مسافر مورد تایید اداره اماکن انتظامی استان نیز فعالیت رسمی خواهند داشت و اپلیکیشن مناطق گردشگری هر شهرستان گلستان نیز راه اندازی می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با اشاره به ظرفیت های خوب حوزه گردشگری گنبدکاووس، از مدیران این شهرستان درخواست کرد تا با همکاری یکدیگر زمینه حضور بیشتر مسافر و گردشگر نوروزی را فراهم نمایند.
کریمی از برگزاری جشن بزرگداشت میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) و روز زن در شهر گنبدکاووس باحضور برخی هنرمندان کشور در روز هفتم اسفند امسال خبر داد و گفت: گروه های برتر موسیقی اقوام گلستان نیز دراین مراسم اجرای برنامه خواهند داشت.
فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این جلسه با قدردانی از همکاری اعضای ستاد خدمات سفر و همراهی رسانه ها برای حضور خوب مسافران در ایام تعطیلات نوروز 97، برلزوم استمرار این همکاری ها و میزبانی شایسته از گردشگران نوروز 98 دراین شهرستان تاکید کرد.
عبدالقدیر کریمی گفت: مدیران عضو ستاد خدمات سفر گنبدکاووس بایستی با بررسی نقاط قوت و ضعف سال قبل، برای تعطیلات نوروز 98، یک برنامه ریزی خوب و خلاقانه داشته باشند تا زمینه حضور بیشتر مسافران در این شهرستان فراهم شود.
وی اضافه کرد: گنبدکاووس جاذبه های خوب تاریخی، فرهنگی و طبیعی درمناطق شهری، روستایی و مرزی دارد که با برنامه ریزی مناسب می توان شرایط را برای حضور بیشتر مسافر و گردشگر در تعطیلات نوروز 98 فراهم کرد.
کریمی از تشکیل 11 کمیته ستاد هماهنگی خدمات سفر گنبدکاووس خبر داد و گفت: این کمیته ها بایستی باتشکیل هفتگی جلسات و برنامه ریزی اصولی و خلاقانه، بهترین خدمات را به خوب مسافران و گردشگران نوروزی داشته باشند.
وی، لکه گیری آسفالت معابر، زیباسازی شهری بویژه ورودی شهر، تفرجگاه ها، بوستان ها، نصب المان های سفره هفت سین در میدان ها، نظارت ویژه بر قیمت کالاها و خدمات، تعیین لیست کشیک ادارات و اصناف خدماتی، مراقبت های ترافیکی و جلوگیری از حفاری در معابر شهری را از اقدامات مورد نیاز برای استقبال از مسافران نوروز 98 به این گنبدکاووس ذکر کرد.
مریم آق آتابای رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس نیز دراین جلسه گفت: اجرای برنامه های فرهنگی و هنری شاد در قالب نوروزگاه، برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات، اجرای تورهای درون شهرستانی، برگزاری کارناوال گردشگری، تهیه بسته فرهنگی برای توزیع بین مسافران و معرفی جاذبه های گردشگری از مهمترین برنامه های ستاد خدمات سفر این شهرستان است.
شهرستان مرزی گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت واقع در شرق استان گلستان، دارای جاذبه های تاریخی، مذهبی، طبیعی، فرهنگی و گردشگری زیادی از جمله برج قابوس به عنوان بلندترین برج آجری جهان، خرابه های شهر تاریخی جرجان، امامزاده یحیی بن زید(ع)، تالاب های بین المللی، بازارچه و گمرک مرزی، دریاچه مصنوعی، مراتع سرسبز و تنوع اقوام و فرهنگ ها می باشد.
بر اساس اعلام مسئولان ستاد خدمات سفر گنبدکاووس در ایام تعطیلات نوروز 97 حدود 950 هزار مسافر و گردشگر از جاذبه های گردشگری این شهرستان بازدید کردند.

ایرنا

print

پاسخی بگذارید