تاریخ: ۲۲:۵۸ :: ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
تداوم روند صعودی شاخص کل بورس در آخرین روز هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۶۶۷۲ واحدی معادل ۰.۴۳ درصد به یک میلیون و ۵۵۰ هزار و ۱۲۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۹۷ واحدی به ۲۲ هزار و ۳۱۷ واحد رسید.

 امروز تالار شیشه‌ای در معاملات چهارمین و آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه سوم شهریورماه ۱۴۰۰)، شاهد ادامه روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۶۶۵ واحدی معادل ۰.۴۳ درصد به رقم ۳۸۷ هزار و ۸ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۵۰۷۹ واحدی معادل ۱.۱۳ درصد، عدد ۴۵۶ هزار و ۲۹۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۳۲۰۵ واحدی به رقم ۲۸۷ هزار و ۹۲۷ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۷۸۶۵ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۹۸ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۸۸۶۴ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۷۶ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۹۹۹ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۹۹۳ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی پارسان، وامید، تاپیکو، کگل، وبملت و اخابر با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فارس، شستا و فولاد ، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۳ میلیارد و ۳۴۳ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۳۳۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۱۰ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد اتکام(بیمه اتکایی امین) با ۴۸۲ درصد رشد و پس از آن، نمادهای وسینا، دامین، کرازی و قصفها بود. همچنین نماد معاملاتی قثابت(قند ثابت‌ خراسان‌) با ۵.۶۶ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای نمرینو، قنیشا، ونیکی و دروز قرار گرفتند.

print

پاسخی بگذارید