برای بار چهاردهم
تاریخ: ۲۳:۴۸ :: ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
آژانس پایبندی ایران به برجام را تأیید کرد+متن کامل

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تازه‌ترین گزارش خود برای چهاردهمین بار متوالی پایبندی جمهوری اسلامی ایران به توافق هسته‌ای موسوم به برجام را تأیید کرد.

به گزارش اقتصاد شمال ،کاظم غریب‌آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، روز جمعه خبر تأیید پایبندی ایران به برجام توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را اعلام کرد.

ترجمه غیررسمی متن کامل گزارش آژانس را می توانید در اینجامشاهده کنید.

وی گفت: «این گزارش بار دیگر دلیلی محکم بر اثبات پایبندی ایران به تعهداتش است».

غریب‌آبادی افزود: «در این گزارش، همانند سیزده گزارش قبلی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، تصریح شده است که از روز اجرای توافق هسته‌ای، آژانس به نظارت و راستی‌آزمایی اجرای تعهدات ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است».

سفیر ایران در ادامه اظهار کرد که به‌رغم تلاش‌های فراوان برخی بدخواهان و دشمنان جمهوری اسلامی ایران برای منحرف کردن توجه آژانس و جامعه بین‌المللی، همکاری‌های بین ایران و آژانس در مسیری سازنده قرار دارد.

تازه‌ترین گزارش آژانس بار دیگر تصریح می‌کند که این نهاد بین‌المللی، دسترسی‌های لازم را در مورد ایران داشته است.

غریب‌آبادی همچنین بر لزوم تداوم بی‌طرفی و رفتار حرفه‌ای آژانس در اجرای مأموریت‌های محوله تأکید و از اعمال فشار برخی طرف‌ها بر این نهاد بین‌المللی با مقاصد سیاسی، انتقاد جدی کرد.

وی با تأکید بر این‌که ایران رفتار مسئولانه‌ای داشته و تاکنون به تعهدات خود عمل کرده است، عنوان کرد: «همان‌گونه که مکرراً اعلام‌ شده، اجرای کامل و صادقانه تعهدات تمامی طرف‌ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است و چنانچه خواهان تداوم توافق هسته‌ای هستیم، اعضای باقی‌مانده این توافق باید بهره‌مندی ایران از منافع برجام را با اتخاذ اقدامات عملی مناسب، تضمین کنند».

print

پاسخی بگذارید