تاریخ: ۲۳:۳۲ :: ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
رفع اشکالات منطقه آزاد تجاری اینچه برون

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی از رفع دو اشکال وارده از سوی شورای نگهبان به منطقه آزاد تجاری - صنعتی اینچه برون این شهرستان در کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد.

به گزارش اقتصاد شمال ،قرجه طیار روز چهارشنبه در همایش توسعه پایدار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی گنبدکاووس گفت: این طرح پس از بررسی بودجه سال 98، درصحن علنی مجلس مطرح و رای گیری می شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: تصویب نهایی این طرح، جهش بزرگ اقتصادی در سطح استان گلستان و منطقه گنبدکاووس ایجاد می کند که فراهم شدن هفت تا هشت هزار فرصت مستقیم شغلی تنها بخشی از مزایای راه اندازی منطقه آزاد تجاری – صنعتی اینچه برون است.
ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی اینچه برون از جمله مصوبات سفر آذر 93 هیات دولت به استان گلستان است که یک بار لایحه دولت در مجلس تصویب نشد اما در بررسی مجدد، ایجاد این منطقه تجاری و چند منطقه تجاری دیگر رای آورد و به شورای نگهبان ارسال شد و این شورا دو ایراد بر آن گرفت و دوباره این طرح را به مجلس ارجاع داد.
نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی با یادآوری سفر 24 و 25 دی امسال رییس جمهوری به استان گلستان، به برخی مصوبات این سفر نیز اشاره کرد و گفت: تصویب مبلغ 80 میلیارد ریال برای تکمیل دانشکده علوم پایه دانشگاه گنبدکاووس و نیز تصویب 100 میلیارد ریال برای تکمیل جاده موسوم به نفت بخشی از مصوبات این سفر است.
طیار با قدردانی از خدمات دولت در گنبدکاووس افزود: تنها در سال جاری 800 میلیون ریال در حوزه برق، 350 میلیارد ریال درحوزه آبرسانی و گازرسانی به روستاهای محروم بخش داشلی برون و رقم قابل توجهی در آسفالت معابر 40 روستای این شهرستان هزینه شده است.
وی تصریح کرد: این میزان هزینه کرد درحالی است که کشور با مشکلات اقتصادی و مالی مواجه بوده و اقدامی قابل تقدیر است.
نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی با قدردانی از برگزاری همایش توسعه پایدار در دانشگاه گنبدکاووس، ابراز امیدواری کرد با همکاری دانشگاه ها و مسئولان ادارات و نهادها روند توسعه علمی شهرستان تسریع شود.
طیار همچنین از حضور حماسی گروه های مختلف مردم در راهپیمایی 22 بهمن قدردانی کرد و گفت: این حضور کم نظیر در راستای اهداف نظام و لبیک به فرمان رهبری بود.

به گفته دکتر ابوالفضل طهماسبی رییس دانشگاه گنبدکاووس 106 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده بود که تعدادی از آنها درقالب پوستر و تعدادی درقالب ارائه سخنرانی از سوی هیات دواران پذیرفته و امروز توسط صاحبان آن قرائت شد.
شهرستان گنبدکاووس که 148 کیلومتر با کشور ترکمنستان مرز مشترک دارد با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
گنبدکاووس دربخش های مختلف ازجمله بخش کشاورزی از شهرستان های برتر در استان گلستان و کشور به شمار می رود.

ایرنا

print

پاسخی بگذارید