گروه: سیاسی / فیلم / ویژه
تاریخ: ۲۰:۲۸ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
خواهش آمریکایی به زبان فارسی +فیلم

ویدئویی را مشاهده می‌کنید که در آن ناو هواپیمابر آمریکایی به زبان فارسی از پهپاد ایرانی درخواست حفظ فاصله ایمن می‌کند.

برنامه ثریا شب گذشته با حضور سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه به روی آنتن شبکه یک سیما رفت. در این برنامه سردار حاجی‌زاده با ارائه آمار و اطلاعات دقیق به بررسی چگونگی استقرار نیروهای آمریکایی در منطقه خلیج فارس و کشورهای همسایه پرداخت و این نکته را یادآور شد که این پایگاه‌ها در گذشته به نوعی تهدیدی برای کشور ما تلقی می‌شدند که امروز به برکت خون شهدا و تلاش‌های سردار شهید حاج حسن طهرانی مقدم و سایر رزمندگان و تلاشگران فعال در عرصه موشکی، همین پایگاه‌ها و ناوهای آمریکایی برای ما به فرصت تبدیل شده و به صورت سیبلی آماده درآمده که در صورت هرگونه خطا و اشتباه آمریکایی‌ها، جمهوری اسلامی با استفاده از موشک‌های نقطه‌زن و پیشرفته خود، قادر به انهدام آنهاست.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین به این نکته اشاره کرد که قدرت و دقت بالای موشک‌های امروزی ما در نقطه زنی مدیون رهنمودها و تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

سردار حاجی‌زاده در این برنامه ویدئویی را برای اولین بار در اختیار صداوسیما و این برنامه قرار داد که در آن ناوهواپیمابر آمریکایی به زبان فارسی از پهپاد ایرانی حاضر در خلیج فارس برای حفظ فاصله ایمن درخواست و خواهش می‌کند. نکته‌ی قابل توجه این است که بنا بر اظهارات سردار حاجی‌زاده در این برنامه، آمریکایی‌ها برای صحبت کردن با نیروهای ایرانی حاضر در منطقه مجبور شده‌اند از زبان فارسی استفاده کنند. اما در ماورای این رخداد غرورانگیز باید به دنبال تحلیل و پاسخ به این پرسش بود که چرا آمریکایی که بسیاری از کشورهای جهان و به خصوص کشورهای حوزه خلیج فارس آشکارا نوکر بله قربان‌گویش شده‌اند، در مواجهه با پاسداران سپاه اسلام، مجبور می‌شوند زبان مادری خود (انگلیسی) که در ارتباطات بین‌المللی کشورها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد را کنار بگذارند و با زبان فارسی صحبت کنند. پاسخ واضح اما نیازمند دقتی هوشمندانه است؛ چنانچه مسیر و طریق عزت را پیش بگیریم و از موضع قدرت با دشمنان برخورد کنیم بلاشک نتیجه برای ما سرافرازی و برای دشمن مستکبر جز خواری و ذلت نخواهد بود. همان راهی که خداوند در قرآن با این عبارت به ما نشان داده است: «وَلا تَهِنوا وَلا تَحزَنوا وَأَنتُمُ الأَعلَونَ إِن کُنتُم مُؤمِنینَ (شما هرگز سستی نکنید و (از فوت متاع دنیا) اندوهناک نشوید، زیرا شما فیروزمندترین و بلندترین ملل دنیایید اگر در ایمان ثابت قدم باشید.)»

در ادامه ویدئوی مربوطه را مشاهده می‌کنید.

print

پاسخی بگذارید