تاریخ: ۱۱:۳۹ :: ۱۳۹۶/۱۱/۱۷

مشاور رئیس‌کل سازمان خصوصی سازی گفت: سود سهام عدالت چهار گروه باقی‌مانده که ۷۸درصد مشمولین را تشکیل می‌دهد، پس از پایان دهه فجر تا آخر اسفند با توجه به سودهای دریافتی از شرکتهای سرمایه‌پذیر به حسابشان واریز می‌شود.

سید جعفر سبحانی درباره زمان واریز چهار گروه باقی‌مانده از گروه مشمولین سهام عدالت ابراز کرد: سود سهام عدالت چهار گروه باقی‌مانده که ۷۸ درصد مشمولین را تشکیل می‌دهند پس از پایان دهه فجر تا آخر اسفند و به‌مرور به با توجه به سودهای دریافتی از شرکتهای سرمایه‌پذیر به حسابشان واریز می‌شود.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: از دوازدهم بهمن ماه مصادف با شروع دهه فجر سود ۲۲ درصد از مشمولین که شامل ۱۶ گروه بودند، مبلغ حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به حسابشان واریز شد.

وی با اشاره به اینکه پایان سال مالی برخی از شرکتهای موجود در سبد سهام خرداد ماه است، گفت: این تعداد از شرکتهای موجود در سبد سهام عدالت قانوناً تا پایان خردادماه سال ۹۷ فرصت دارند تا سود سهام عدالت را به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز کنند، و با توجه به همکاریهایی که تا به حال داشته‌اند امید است در کوتاه‌ترین زمان ممکن تا قبل از نوروز ۹۷ سود به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز و بین مشمولین باقی‌مانده تقسیم شود.

سبحانی اظهار کرد: در مرحله نخست واریز سود سهام عدالت حدود ۹۳۰ میلیارد تومان سود بین تمامی مشمولین تقسیم شد که بر این اساس ۱۶ گروه از مشمولین که در مرحله اول سود خود را دریافت کرده بودند در مرحله نهایی و تکمیلی تمامی باقی‌مانده سود خود را دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: سود مشمولین ۴ گروه حدوداً ۸۰ هزار تومان برای سال ۹۶ و سود مشمولان تحت پوشش نهادهای حمایتی (کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی) و مشمولانی که به‌صورت داوطلبانه سهام خود را تا سقف یک میلیون تومان تکمیل کرده‌اند مبلغ ۱۵۰ هزار تومان است و سازمان خصوصی‌سازی تمام تلاش خود را خواهد کرد تا پایان سال ۹۶ سود عملکرد سال ۹۵ شرکتهای سرمایه‌پذیر را به‌صورت کامل برای تمامی مشمولان تسویه کند.

print
برچسب ها:

پاسخی بگذارید