تاریخ: ۱:۵۳ :: ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
چوپان دروغگوی واقعی در اصفهان پیدا شد

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری اعضای باند 4 نفره ای که با تهیه تابوت مومیایی تقلبی از یک نفر بالغ بر 30 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند خبر داد.

سرویس حوادث اقتصاد شمال، سرهنگ سعید سلیمیان رئیس پلیس  آگاهی استان اصفهان گفت، ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان با اشرافیت اطلاعاتی خود از فعالیت باندی در زمینه تهیه عتیقه جات تقلبی و فروش آنها به شهروندان مطلع و بلافاصله موضوع را در دستور کار ویژه خود قرار دادند.

رئیس پلیس آگاهی استان، اضافه کرد: هر 4 متهم این پرونده در یک عملیات ویژه و غافلگیرانه دستگیر و همراه پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

سرهنگ سلیمیان، از شناسایی خریدار تابوت مومیایی تقلبی و بازگرداندن مبلغ کلاهبرداری  شده به وی خبرداد و گفت: این شخص وقتی از تقلبی بودن تابوت خریداری شده مطلع شد از اقدام سریع و بهنگام ماموران پلیس تقدیر و تشکر کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان در پایان اظهار داشت: روزانه پیامک هایی با این مضمون که ” من یک کشاورز یا چوپان هستم و عتیقه ای را کشف کرده و قصد فروش آن را دارم” به تلفن همراه شهروندان ارسال می شود که این پیامک ها با هدف کلاهبرداری ارسال می شود.

این مقام انتظامی، با بیان اینکه خریدن هرگونه اقلام عتیقه و میراث فرهنگی کشور جرم است گفت: به شهروندان توصیه به این نوع پیامک ها توجهی نکرده و در صورت مواجه شدن به این گونه تماس ها و پیامک ها موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند تا با مجرمان برخورد قانونی صورت گیرد

print

پاسخی بگذارید